«

Analistler, harcanan çıktı kar oranının, hodlers’ın btc’deki düşüşü satın alması gerektiğini ima ettiğini söylüyor.

nalistler, bitcoin (BTC) spekülatörlerinin zararına satış yaptığını ve bu hafta altın bir satın alma fırsatı sunduğunu söylüyor.

Veriler, bitcoin’in harcanan çıktı kar oranının (SOPR) Çarşamba günü altı hafta içinde ilk kez negatif döndüğünü gösteriyor.

SOPR “dip al ” diyor”

Klasik bir alım sinyaliolan negatif SOPR, satıcıların btc’yi zarara uğrattığını ve bu nedenle aşırı satım piyasasının uzun vadeli hodlers’ın ucuz madeni paralardan kar elde etmesi için olgunlaştığını ima ediyor.

SOPR en son 20 Temmuz’da negatif çıktı, Bitcoin 50.000 doları geri almak için kalkmadan hemen önce.

Decentrader ticaret platformu analisti Philip Swift, Perşembe günü Twitter takipçilerine” zincir spekülatörleri zararla satarken harcanan çıktı kar oranı dün negatif (yeşil) gitti ” dedi.

“Son aylardaki finansman oranlarına benzer bir tablo çiziyor, çünkü yaz boyunca çok fazla zorla satış gerçekleşti ve bu da bunu şimdi daha fazla satın alma fırsatı haline getirdi.”

Bitcoin SOPR grafiği. Kaynak: Decentrader

Bitcoin boğaları için “iyi haber”

Cointelegraph’ın bildirdiği gibi, araştırmalar Salı günkü BTC fiyat düşüşünün, genç balinaların satış baskısına dayanamayan aşırı eğitimli tüccarlardan geldiğini vurguladı.

Piyasa bu oyuncuları temizledikten sonra, iyimserlik daha sürdürülebilir fiyat artışlarına geri döndü.

Bu arada, zincir içi izleme kaynağı balina Haritası için SOPR verileri de aynı şekilde daha yüksek seviyelerin geri dönme olasılığına işaret ediyor.

Personel, metriğin mevcut okumaları hakkında” yükselen bir pazarda 1 civarında SOPR iyi bir haber ” dedi.

Cointelegraph’a yapılan özel yorumlarda, Whalemap ekibi,” biraz daha yanlara doğru ” ilk önce piyasayı yukarı yönlü hale getirmeden önce karakterize etmesi gerektiğini ekledi.

KAYNAK:cointelegraph.com

 

Bir önceki yazımız olan İspanya'daki En Büyük Kripto Borsası Global Olmaya Hazır başlıklı makalemizde Kripto Haberleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Alperen Bayraktar Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *