«

CrossTower, ülkedeki Bitcoin’in yasal statüsü konusundaki belirsizliğe rağmen Hindistan’daki büyüyen kripto pazarına bahis oynuyor.

Amerika Birleşik Devletleri merkezli Cryptocurrency exchange CrossTower, yerel kripto düzenlemesi konusundaki devam eden yasal belirsizliğe rağmen operasyonları Hindistan’a genişletiyor.

Reuters’in Pazartesi günü bildirdiğine göre CrossTower, Hindistan’da yerel bir bölüm kurdu ve büyüyen milyarlarca dolarlık pazarı yakalamak için bir kripto para birimi ticaret platformu başlattı. CrossTower India zaten 35 çalışanı işe aldı ve önümüzdeki altı ila dokuz ay içinde ekibini 100 kişiye genişletmeyi hedefliyor.

Bu yazının yazıldığı sırada günlük 7,6 milyon dolarlık işlemle CrossTower, Hindistan borsasının dünya çapında daha da genişleme planlarına katkıda bulunmasını bekliyor. Crosstower’ın kurucu ortağı ve CEO’su Kapil Rathi,” Hindistan önemli bir rol oynayacak ve ülkeyi diğer coğrafyalara genişletmek için bir merkez olarak kullanmayı planlıyoruz ” dedi.

Crosstower’ın Hindistan pazarına girişi, ülkedeki Bitcoin (BTC) gibi kripto para birimlerinin yasal statüsüyle ilgili devam eden belirsizliğin ortasında geliyor. İddia edilen birkaç hükümet kaynağının daha önce yaklaşmakta olan bir kripto yasağı korkusunu körüklediği bildirilirken, Hindistan hükümetinin sektöre battaniye yasağı getirmeyi planladığı bildirildi.

kaynak:tamindir.com

Bir önceki yazımız olan Tek Şifreye 70 Milyon Dolarlık Bitcoin başlıklı makalemizde REvil Çetesi, Siber Korsanlar ve Siber Saldırı Mağdurları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Alperen Bayraktar Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *