«

Ada coin Nedir? Adacoin Nasıl Alınır?

Ada coin Nedir? merkezi olmayan sistemler için yapılmış bir hesaplama platformu olmaktadır. Bu platform üzerinden blok zinciri sistemleri ile alakalı olan her problemler bu sistem üzerinde araştırılmakta ve çözüme kavuşturulması için çalışılmaktadır. Ada coin Nedir? bilimsel olarak çözüm odaklı çalışan ve akademik işlemlere dayanan bir temele sahiptir. Cardano varlık transferi ve gelişmiş sistemleri ile çok karmaşık yapıda olan Dapp’leri de saklama ve çalıştırma özelliklerine sahip olmak amacı ile çalışmaktadır. Cardano üzerinde olan tokenlerin madencilik ile çıkarılması mümkün olmamaktadır.

ADA Coin Nasıl Çalışmaktadır?

Cardano tamamen finanse edilen bir geliştirme ekibine sahiptir. Bu nedenle proje oldukça ciddiye alınmaktadır. Bilimsel bir düşünce ile ortaya çıkan ilk kripto para ADA coin olmaktadır. Cardano üzerinde eşsiz yazılımlar bulunmaktadır. Bu da ADA coinin diğerlerinden farklı bir yapıda olmasına imkan tanımaktadır. Farklı katmanlar sayesinde muhasebe ve hesaplamalar birbirinden ayrılmaktadır. Her insan sıkıcı veriler ile ilgilenmemektedir. Bu nedenle ADA coin’in temel amacı verimli olmak ve işlem verimini daha fazla sağlamaktır. 2015 yılında çıkan Cardano kirpto para fikrini değiştirmeye odaklanmaktadır. Cardano protokolünde iki temel katman vardır. Bunlar ödeme ve kontrol katmanı olark adlandırılabilir. Ödemede hesap ile ilgili olan temel bilgiler yer almaktadır. Kontrolde ise aynı gerçek dünyada olduğu gibi uyumluluk ve doğrulama işlemleri bulunmaktadır.

Dai Token yatırımı yapmayı düşündünüz mü? Dai Token Nedir? Merak ettiyseniz tıklayabilirsiniz.

Ada coin Nedir? Adacoin Nasıl Alınır?
Ada coin Nedir? Adacoin Nasıl Alınır?

Ada Coin Nasıl Alınır ?

Cardano (ADA) 13.99 TL yani 1.69 dolara denk olmaktadır. Ancak fiyatlar piyasanın hareketleri dolayısı ile sürekli olarak değişmektedir. Türk parası ile Cardano alabilmek için bir kripto para borsasına üye olmanız gerekmektedir. Bunu bulmak için ise araştırma yapmalı ve kendinize en uygun olana karar vermelisiniz. Türkiye’de en çok kullanılan kripto para borsaları Binance ve Paribu’dur. Bu iki borsayı da inceleyerek hangisini seçeceğinize karar verirsiniz. Üye olup kimlik doğrulamasını yaptıktan sonra hesabınıza para yüklemelisiniz. Para yükleme işlemlerini tamamladıktan sonra istediğiniz kadar ADA coin satın alabilirsiniz. Bu coinleri istediğiniz alanda kullanabilir ve alım satım işlemlerinde rahatlık ile tercih edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Solana Coin Nedir? Solana Coin Nasıl Alınır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yaz

Tokenmerkezi Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *