«

Arweave coin nedir sorusu son zamanlarda kripto yatırımcıları tarafından sıklıkla soruluyor. Arweave verilerin süresiz olacak bir biçimde depolanması sağlar. Bu açıdan depolama için bir platform sunmayı amaçlayan merkezi olmayan bir depolama ağıdır. Asla unutmayan topluca sahip olunan bir sabit disk olarak tanımlanan bu ağ, öncelikle “permaweb”i barındırır.

Permaweb ise bir dizi topluluk odaklı platform ve uygulamaya sahip, merkezi olmayan özellikleri taşır. Arweave ağ yapısı bilgilerin süresiz olarak depolanması için mandecilere de ödeme sağlamak adına AR Coin kullanmaktadır. Bu açıdan Arweave kullanımı gün geçtikçe artmaktadır.

Arweave Token Nedir?

Arweave coin, prensipte veri sürekliliği yoluyla işletme, depolama hizmetleri sağlayan merkezi olmayan bir protokoldür. Değerli bilgiler, geçmiş veriler veya uygulamalar içerir. Bu açıdan blockweave teknolojisi ile çalışır. Ağınızın bloklarını, bu bloklar tarafından depolanan çeşitli verilere bağlanır. Madenci, ağdan eski verileri almak ve yeni bloklar oluşturmak için PoA algoritmasını kullanır. Madenci, eski verilerle aldığı bloktan bir Arweave token alır. Eski verileri dönüştürmek enerji tasarrufu sağlar ve ağ verilerini verimli bir şekilde yedekler. Böylelikle Arweave alımı daha kolay bir hale gelir.

Arweave Coin Nedir
Arweave Coin Nedir

AR Nasıl Kullanılır?

Arweave aslında bir blockchain değildir. Diğer kripto para birimlerinin aksine, bilgi depolar ve blok grafikler oluşturur. Bu sistem sayesinde önceki iki bloğa göre çalışır. Bitcoin’den farklı olarak, bu bloklar birbirine bağlıdır. Arweave özellikleri bakımından diğer kripto para birimlerindeki alım ve satımlar için geçerli olan başka bir doğrulama seçeneğine tabidir. BTC, Proof of Work adlı bir sistem bunu önek olarak sağlar. Arweave bir erişim doğrulama mekanizması kullanır. Sistem ile kullanıcılar da bilgisayar ağına eklenmiş olan yeni node için AR jetonu kazanmaktadır.

Arweave ağında her kullanıcı depolamak istediği veriyi ve alacağı servisleri seçer. Haziran 2018’de geliştirilen bu sistem sayesinde bilgilerin sürdürülebilirliğinin sağlanması amaçlanmaktadır. Geliştiricinin uzman sistemi, kalıcı donanımdaki verileri destekler. Bu sistem, verilerinizi olduğu gibi tutarken genellikle bir sabit disk gibi çalışır. Yazılım, dayanıklı depolama, yüksek verimlilik ve düşük maliyet ile blok zinciri üzerinde çalışan dört ana sisteme dayanmaktadır. Tüm bu özellikleri dolayısıyla Arweave yatırım açısından pek çok kişinin tercih ettiği bir coindir.

Arweave Coin Nedir? Sorusunun en iyi yanıtı sizler için araştırıp, aktardık. Aklınıza takılan her şeyi bizlere aktarabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Avax Coin Nedir? Avalanche Alımı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yaz

Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *