«

Avax Coin Nedir? Avalanche Alımı

Avax Coin nedir için yanıt , özel blok zinciri ağları ve merkezi olmayan uygulamalar oluşturmak için esnek bir akıllı sözleşme platformu olacaktır. Avax Coin Nedir adlı sorunun aranmasının en büyük nedenlerinde biri çoğu kullanıcıya bir anda çok kazandırmasıdır. Düşse bile çıkışı aynı şekil olmakta. Avalanche, özel blok zincir ağları ve merkezi olmayan uygulamalar oluşturmak için bir platformdur. Ava Labs tarafından oluşturulan Avalanche kripto platformu, Ethereum’u blok zinciri ekosisteminin en yaygın kullanılan akıllı sözleşme platformu olarak yerinden etmek isteyen birçok projeden biridir.

Avalanche , saniyede 4.500 işlem gibi yüksek bir işlem hacmi ile Ethereum’dan daha fazla ölçeklenebilirlik elde edilmesi mümkündür. Avalanche’ın 720 milyon limitli arza sahip yerli AVAX madeni parası, sadece Avalanche mekanizmasının bir parçası olarak değil, aynı zamanda ağ işlem ücretlerini ödemek için de kullanılmaktadır.

Avax Coin Nedir?
Avax Coin Nedir?

Avalanche Kripto Ağ Mimarisi

Avalanche mimarisi özü, Birincil Ağ adı verilen bir alt ağdır. Bir alt ağ, bir dizi blok zincirinin durumu üzerinde fikir birliğine varmak için koordine eden bir grup işlem doğrulayıcı düğümdür. Birincil Ağ, üç yerleşik blok zincirini korur: Exchange Zinciri, Platform Zinciri ve Sözleşme Zinciri

Avax Coin Teknolojisi

Avalanche ekosistemindeki her blok zinciri, tek bir alt ağ tarafından doğrulanır, ancak tek bir alt ağ, birden fazla blok zincirini doğrulayabilir. Benzer şekilde, bir doğrulayıcı düğüm birçok alt ağın üyesi olabilir. Avalanche blok zincirlerinin önemli bir yönü, düzenleyici amaçlar için doğrulayıcıların belirli gereksinimleri karşılamasını istemek gibi belirli özellikleri koruyan alt ağlar tasarlama yeteneğidir.

Örneğin; Avalanche kripto ağı üzerine kurulu özel bir blok zinciri, alt ağının doğrulayıcılarının KYC/AML taramasını tamamlamasını, belirli bir ülkede yaşamasını veya o ülkedeki finansal yönetimle ilgili belirli bir lisans türüne sahip olmasını gerektirebilir. Yatırım yapan çoğu kişi için Avax Coin teknolojisi gün geçtikçe daha da iyi yöne gideceğinden yana. Sürekli Avax Coin proje çalışmalarını twitter hesabından görebilirsiniz.

Avalanche Nasıl Alınır?

Avalanche alım işlemleri için kripto para borsası belirlemek ilk adım olcaktır. Özellikle bilinen bir kripto para borsası seçmek bu konuda büyük bir önem taşır. Borsanın bulunması ile üyelik adımları yapılır. Ardından son adım Avalanche alım işleminin tamamlanması için kripto para borsasına para yüklemek olacaktır.
Yüklenen miktar doğrultusunda istenildiği kadar Avalanche alımı mümkün olmaktadır. Yatırımcılar için alım satım işlemleri büyük bir önem taşır.

Bir önceki yazımız olan Dcr Coin Nedir? Dcr Coin Alımı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yaz

Tokenmerkezi Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *