«

Binance Soruşturması

Binance soruşturması şuanda internette en çok aranılan haberlerden bir tanesidir. Binance Kripto para borsası, Amerika Birleşik Devletleri İç Gelir Servisi ve Adalet Bakanlığı tarafından sorgulamaya alındı. Yapılan rapolara göre yetkili isimler açıklama yaptı ve Binance kripto borsası hakkında bilgisi olan kişilerden bilgi istendi. Federal kurumların Binance’ı suçlamadığını ve sadece araştırma yaptıklarını da sözlerine ekledi. Mart ayında Binance tekrar bir soruşturma geçirmişti. Bu soruşturma ise Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu ( CFTC ) tarafından yapılmıştı.

CEO’su Açıklama Yaptı


Haberin duyulmasının ardından Binance CEO’su da açıklamaları ile insanlara duyruda bulundu. Binance soruşturması hakkında CEO açıklamalarında yasal konuları ciddi olarak uyguladıklarını ve kanuna aykırı olan hiçbir şeye yer verilmediğini söyledi. Finans sektöründe yasadışı olan ve şüpheli hareketlere sahip olan kuruluşların tespitinde de Amerika Birleşik Devleti ile de birlikte çalışmak için her zaman hazır olduklarını da sözlerine ekledi.

binance soruşturması
binance soruşturması

Ne İçin Kullanılır ?


Kripto paraları satın alarak işlem yapabileceğiniz ve hızlı bir şekilde alım satım yapmanız işlem olanağı tanıyan bir kripto borsasıdır. Likit piyasa avantajını kullanıcılarına sunan cz, dünyanın en büyüklerinden biri olmaktadır. Bu da platformun devlet kurumları tarafından denetlenmesinin normal olduğunu gözler önüne sermektedir. Binance bulundurduğu çeşitlilik ile tüm borsalarda çok daha geniş bir işlem hacmine sahiptir. Hızlı bir sisteme sahip olan platform bu özelliği ile birçok farklı ismi de geride bırakmaktadır.


Merkezi Hong Kong olan, Binance şuan yaklaşık 3 milyar dolarlık bir işlem hacmini kullanıcılarına sunmaktadır. Bu durumda da dünyanın en büyük altıncı borsası olarak kaydedilmektedir. Türkiye’nin en büyük borsalarından olan BTC Türk ve Paribu ise bu sıralamada kırk altıncı ve elli birinci olarak yer almaktadır. Bu da en çok tercih edildiğini göstermektedir. ABD’nin inceleme yapmasının sebepleri arasında da sektörü kontrol altında tuttuklarını göstermek bulunmaktadır. Çok fazla para dönen bu sektörde ise Binance tamamen yasalara uygun ve vergili bir şekilde çalışmaktadır. ABD’nin yapmış olduğu incelemeler bir rutin kontrol olarak da düşünülebilmektedir. Böyle durumlarda tedirgin olmanız için hiçbir neden bulunmamaktadır.

Diğer kripto haberlerini incelemek için lütfen bağlantıya tıklayınız.

Bir önceki yazımız olan BitTorrent Token ( BTT ) Nedir ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yaz

Tokenmerkezi Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *