«

Bitcoin Cash Nedir ?

Bitcoin Cash Nedir? Blok zincirleri üzerinde olan ve güvenli bir şekilde dağıtımı yapılan kripto para birimlerinden biri Bitcoin Cash olmaktadır. Bitcoin toplumları içerisinde oluşan çeşitli anlaşmazlıklar nedeni ile Bitcoin Cash oluşturulmuştur. Bitcoin cash nedir herken tarafından merak edilir. Temel olarak Bitcoin’i alan Bitcoin Cash aynı blok zincirlerine sahiptir. Bu nedenle de Bitcoin’e sahip olan kişilerde aynı miktar ve oranlarda Bitcoin cash bulunur.

Kripto para sektöründe olan bazı yatırımcılar Bitcoin Cash’i daha doğru ve orjinal buluyorlar bu nedenle de onlar açısından Bitcoin cash nedir cevabı gerçek Bitcoin olarak verilebilmektedir. Bu sistem üzeride herhangi bir para bulunmuyor. Paraların miktarlarını ve hareketlerini gösteren bir işlem kaydı yer almaktadır. Bu işlem kayıtlarını tutan bilgisayarlara ise düğümler adı verilir. Bitcoin cash 10 dakikada bir blok zincire yeni bir blok eklemektedir.

Bitcoin Cash Nedir? Bitcoin Cash Madenciliği Nasıl Yapılır?
Bitcoin Cash Nedir? Bitcoin Cash Madenciliği Nasıl Yapılır?

Bitcoin Cash Madenciliği Nasıl Yapılır ?

Bitcoin Cash madenciliği için mutlaka gerekli alt yapı ve elemanlara sahip olunması gerekir. Aksi takdirde verimli ve kazançlı bir madencilik süreci olmayacaktır. İlk adım madencilik sonucunda kazanılan kripto paraların barınabilmesi amacı ile bir Bitcoin cash cüzdanı oluşturmaktır. Ekipmanlar yapılan hash sayıları için oldukça büyük önem taşır. Madencilik havuzlarında olmak bu durumda oldukça karlı bir madencilik süresi geçirilmesini sağlar.
Gerekli Bitcoin Cash madenciliği ekipmanlarından ilki sağlam bir bilgisayardır.

Bitcoin cash madenciliği işlemlerinin yapılması için ASIC donanımı gerekir. Sahip olunan ekipmanların düzgün çalışması ve bozulmaması için gereken soğutma işlemlerinin de yapılması gerekir. BCH çıkarabilmek için mutlaka CGminer, BFGminer ya da Easy Miner gibi yazılımlara sahip olunması gerekir. Seçilebilecek havuzlar ise BTC.com, ViaBTC, BitClub gibi seçeneklere sahiptir.

Bitcoin ile alakalı daha fazla şey merak ediyor musunuz? Bitcoin Nedir? Merak ediyorsanız hemen tıklamalısınız…

Bitcoin Cash Avantajlı Mı ?

Yatırımcılar ve madencilerin aklına gelen sorulardan bir de avantajlar olacaktır. Bu nedenle de girişmeden önce detaylı araştırmalar yapılır. Bitcoin cash avantajlı mı için yapılan araştırmalar sonucun BCH’nin Bitcoin’den çok daha hızlı olması ilk öne çıkan konu olur. Bunun nedeni ise Bitcoin cash’te daha büyük blok zincirlerinin yer almasıdır.
Bir diğer Bitcoin Cash avantajlı mı cevabı ise daha güvenli işlem sunulmasıdır. Doğru şekillerde ve cüzdanlarda saklandığında bu kripto para türü çok daha garanti sonuçlara sahip olacaktır. Erişime sahip olmayan kişiler tarafından giriş yapılamaz. Borsada kullanımı ise hızlı ve sorunsuzdur. Bu durum da daha çok tercih edilmesine neden olur.

 

Bir önceki yazımız olan Ada coin Nedir? Adacoin Nasıl Alınır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yaz

Tokenmerkezi Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *