«

Bitcoin Neden Düşüyor? Bitcoin Düşüş Nedeni

Kripto para dünyasında büyük bir isim olan bitcoin, son zamanlarda çok farklı bir grafik sergiliyor. Bitcoin düşüşe geçtiği için de yatırımcılar oldukça endişeli. Bitcoin düşüş sebeplerinden biri de Tesla ve Elon Musk. Elon Musk’ın sözlerinin bitcoin üzerinde büyük bir etkisi bulunmakta. Yatırımcılardan birinin Tesla’nın elindeki bitcoinlerini sattığını söylemesi ile bitcoin düşüş yaşadı. Yatırımcılar, bu haberin üstüne bitcoinleri ellerinden çıkarttı. Bu da düşüşün temel sebeplerinden oldu. Tesla’nın elinde neredeyse 1.5 milyar dolarlık bitcoin bulunuyor.

Bitcoin Binance güncel fiyatlarını görmek için tıklayabilirsiniz.

Ancak Tesla bir süre sonra bu bitcoinleri sattı ve 272 milyon dolar kazanç elde etti. Araba satışlarında bitcoin kabul etmeyeceklerini de açıklamalarının ardından ise insanların bu kripto paraya olan ilgisi de azaldı. Bu nedenle kripto para yatırımcıları da olan güncel olaylara göre hareket ediyor. Bu da bitcoin değerlerinin çok fazla hareketli olmasına neden olmuş durumda. Yeni yatırımcılar ise coinin bu kararsızlığından dolayı, bitcoin yatırım yapmak ve para kaybetmek istemiyor. Bitcoin düşüş bu nedenle bu aralar akla gelen ilk soru.

Bitcoin Neden Düşüyor? Bitcoin Düşüş Nedeni Ve Çin Yasağı
Bitcoin Elon Musk yüzünden mi düşüyor?


Çin’den Yasak İhtimali


Çin’den bitcoin piyasası için bir haber söylentisi de dönmekte. Yapılan haberlere göre Çin, bitcoin de dahil olmak üzere tüm kripto paralara yasak getirecek. Bu haberin kesin olup olmaması bile kripto para borsalarında büyük bir hareketliliğe yol açtı. İnsanlar Çin gibi büyük bir ekonominin pazardan çekilmesi halinde çok büyük bir zarar olacağını biliyor. Bu da bitcoin piyasası üzerinde büyük bir etkiye yol açtı. Çin yıllardır hem ekonomisi hem de teknolojisi ile dünyaya yön veren ülkelerden biri olduğu çin etkisi de oldukça fazla.

Yasak hakkında genel bir duyuru ya da yasal düzenleme olmaması da bir süre sonra açıklanınca yatırımcılar rahat etti. Kripto para borsalarının sosyal, siyasal ve magazinsel olaylardan bile etkilenmesi, borsada ufak bir olsa bir hareketlenmeye neden oluyor. Bu da yatırımcıların dikkatli olması ve her an parasını geri almasına yol açmakta. Ne kadar hareketli bir gündem yaşanırsa, bitcoinin değer kaybetmesi ya da değer kazanması o kadar da hızlı olacaktır.

Diğer Kripto Haberleri kategorimizdeki yazıları okumak için lütfen tıklayınız.. :)

Bir önceki yazımız olan Cryptocurrency Token Nedir? Nasıl Alınır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yaz

Tokenmerkezi Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *