«

Tahvil yatırımcıları el Salvador’un tartışmalı Bitcoin yasasına karşı bahis oynuyor gibi görünüyor, ancak diğer faktörlerin dikkate alınması gerekiyor.

El Salvador’un Bitcoin’i kucaklama hamlesi, tahvil yatırımcılarının tüylerini karıştırdı ve yatırımcılar gelişmekte olan ekonomi için belirsizliğe işaret ederken verim arttı.

Bir Eylül. Bloomberg tarafından yayınlanan 8 raporunda, El Salvador’un tahvillerindeki getiri eğrisinin son zamanlarda tersine döndüğü, yani kısa vadeli vadelere sahip tahvillerin şu anda enstrümanlardan kaynaklanandan daha fazla getiri sağladığı belirtiliyor. Bu belirtti:

“Bu genellikle kötü bir işaret olarak kabul edilir, çünkü yatırımcıların daha kısa vadeli borçları daha riskli gördükleri anlamına gelir ve uzun vadede fiyatlandırmanın doğal belirsizliği göz önüne alındığında çoğu getiri eğrisi yukarı doğru eğilir.”

Medley Global Advisors’dan Ben Emons, el Salvador’un tahvillerinin “yeni Bitcoin Yasasının ilk gününde” önemli bir zemin kaybettiğini vurguladı ve piyasa eylemini “Bitcoin’in geniş kullanımının büyük etkileri olabileceğinin istenmeyen bir işareti” olarak nitelendirdi.gelişmekte olan ülke için.

Emons değerlendirmesinde yalnız görünmüyor, Bloomberg’in verileri El Salvador’un tahvillerinin Haziran ayında tersine dönmeye başladığını gösteriyor-aynı ay ülke Parlamentosu Başkan Nayib Bukele’nin tartışmalı Bitcoin yasasını btc’yi yasal ihale olarak kabul etti.

Bununla birlikte, El Salvador’un Bitcoin’i yasal ihale olarak tanıma hamlesi, ülkenin tahvil piyasası üzerinde düşüş baskısı uygulayan tek güç değildir.

Diğer uzmanlar, Bukele’nin Mayıs ayında ülkenin anayasa mahkemesini aniden Devirmesinin, El Salvador’un ekonomik görünümüne ilişkin önemli bir olumsuz duygu kaynağı olduğunu ve Bukele’nin ülkenin başsavcısını ve üst düzey hakimleri kovduğunu vurguladı.

Mayıs ayından bu yana, El Salvador’un devlet tahvilleri ile karşılaştırılabilir ABD hazineleri arasındaki yayılma 12 Ağustos itibariyle %77 oranında genişlemişti. Bukele’nin Uluslararası Para Fonu ile anlaşma sağlayamaması, el Salvador’un tahvil piyasasının görünümünü de etkiledi.

El Salvador’un Bitcoin Yasası Eylül ayında yürürlüğe girerken. 7 Aralık’ta, hükümet tarafından yayınlanan” Chivo ” dijital cüzdanının piyasaya sürülmesi, vatandaşlardan gelen teknik sorunların yaygın şikayetlerini gördü.

KAYNAK:cointelegraph.com

Bir önceki yazımız olan 101 Bored Apes NFT Müzayedesi 24 Milyon Dolardan Fazla Kapanıyor başlıklı makalemizde Kripto Haberleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Alperen Bayraktar Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *