«

Bitcoin’de işlem saatleri nasıl ayarlanmalıdır? Hangi saatlerde alım satım yapılmalıdır. Gece ve gündüzün her saniye değiştiği dünya coğrafyasında gün ve saat fark eder mi? Zira Bitcoin uyumuyor. 

Bitcoin hangi saatlerde alınmalı? 

Bitcoin’de işlem saatleri nasıl ayarlanır? Hangi günlerde işlem yapmak mantıklıdır? Gibi konular için genellikle hafta sonları tercih edilmektedir. İnsanların boş zamanlarında odaklanmaları ve kripto sistemler üzerinde rahat karar vermeleri için özellikle Türkiye’de hafta sonları tercih edilir. 

Ancak cazip fırsatlar günün herhangi bir saati veya herhangi bir gününde gerçekleşebilir. Hafta içi mesai başlaması ile hareketlenen borsa sistemleri, Pazartesi ve günün ilk çeyreğinde ortalama hafta özeti verir. 

Bitcoin borsaya ne zaman girdi? 

Bitcoin sistemi borsaya ilk olarak 2009 yılında resmi olarak giriş yaptı. 1979 ve 80 civarında ilk yazılımları oluşturulmuştur. 23 Eylül 79 tarihinde bir hayal ile başlayan kripto sistemi, ilk temellerini 80’li yıllarda atmış ve henüz dijital sistemlerden söz edilmez iken ilk 50 yıllık plan yapılmıştır. 

Yabancı kaynaklarda ve özellikle Time dergisi eski makalelerinde bahsedilen Bitcoin için geleceğin teknolojisi olarak bahsedilir. Bitcoin’de işlem saatleri için geçmiş baz alınarak, zamansızlığın ve sınırsızlığın avantajından yararlanılmalıdır. 

Hangi sanal para alınmalı? 

Önerilen sanal paralar arasında Bitcoin ve tüm alt coinleri yer alıyor. Asla değer kaybı yaşamayacak olan sağlam sanal liralardır. Global güce sahip diğer kriptolar arasında Ethereum, Litecoin, Cardano, Dogecoin, Stellar, Bitcoin Cash gibi dijital sistemler bulunuyor. 

Bir önceki yazımız olan Bitcoin'de Kaldıraçlı İşlem  başlıklı makalemizde bitcoin hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Alperen Bayraktar Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *