«

Bitcoin’de K ne demek? Hangi terim ifade edilir? Bitcoin sisteminde yatırımcı olmak için matematiksel deha gerekli midir? Yoksa Forex sistemi gibi akışa göre ritminizi ayarlamak yeterli olur mu? 

Bitcoin anlamı nedir? 

Bitcoin, bir kripto para birimidir. Merkezsiz ve açık kaynak kodlu bir sistemdir. P2P protokolünde geliştirilen yazılım, dijital para transferi için kullanılmaktadır. Bitcoin para birimi, şifreli ve anonim kodlar ile örülüdür. 

En yalın ifadesiyle, geçmiş çağlarda yazılan kriptoların dijital ağlara yansıması olarak düşünülebilir. Bu kriptoların yani kodların açılması ile dünyanın bir ucundan başka bir ucuna para transferi sağlanır. Madenci ya da mining olarak tanımlanan bağlantılar ise kaynak noktaları arasında köprü vazifesindedir. Blok zinciri oluşturularak, transfer işlemi tamamlanır. 

REKT olmak ne demek? 

Bitcoin’de K ne demek konusunda ise binler basamağından bahsedildiğini söyleyebiliriz. Üç 0 anlamında K terimi ile kaç bin olduğu ifade edilir.  

REKT olmak ise Wreck – Wrecked terimlerinin kullanımıdır. Batak, batık veya batmış olarak İngilizceden dilimize çevrilmiş olan kelime, kripto sisteminde yatırımcıların ciddi anlamda zarar görmüş olması durumudur. Dijital jargonda kripto yatırımının batması demektir. 

Hold yapmak ne demek? 

Bitcoin’de hold yapmak, tutmak anlamında kullanılır. İngilizce terimler Türkçede fiil olarak alınır ve kripto paranın elde tutulması anlamında ifade edilir. Kripto para terimler sözlüğünü inceleyerek tüm semboller hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. 

 

Bir önceki yazımız olan Bitcoin'de İşlem Saatleri  başlıklı makalemizde bitcoin hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Alperen Bayraktar Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *