«

Bitcoin’de kar zarar hesaplama, hangi oranda ne kadar kazandığını hesaplama, gelecek yatırımlar için de canlı birer veridir. Sistemin nefes almasına göre soluğunuzu ayarlayabilirsiniz. Yani Bitcoin’in soluk ritmine göre para yatırımlarınızın yapabilir, uzun nefes verişlerinde kaldıraçlar uygulayabilirsiniz. Peki bu nasıl mümkün olabilir? 

Bitcoin değeri nasıl hesaplanır? 

Bitcoin değeri, gerçek manada neredeyse hesaplanamaz bir hal almıştır. Bitcoin yatırımlarınızda günlük yüzde kaç, aylık yüzde kaç kazandınız? Hangi yatırımınız kaç günde ne kadar değer kazandı ve kaybedilen değerler ile yüzde kaç kaybettiniz. Hesaplamanız mümkün mü? Elbette değil. 

Ancak Bitcoin sistemine tam olarak nail olduğunuzda her saniye ne kadar kazandığınız hesap edebilirsiniz. Grafik okumaktan bağımsız olarak sistemle bütünsel hale gelmek, kripto ile senkronize olmak manasına gelir. Hal böyle olunca, zara hesaplamasına gerek kalmaz ve daima karda olursunuz. 

Borsa Kar nasıl hesaplanır? 

Borsada ve Bitcoin’de kar zarar hesaplama, birbirinden farklı yapılır. Bitcoin’de madencilikte elde edilen tüm coinlerin toplam değeri, piyasa değerini verir. Borsada hesaplama; kazanç hisse başına kar olarak hesaplanarak yapılır. Şirketin son dönem net kar toplamının pay sayısına bölünmesi ile kar zara hesaplamasını yapabilirsiniz. 

1000 tl’ye kaç Bitcoin alınır? 

Güncel piyasa verilerine göre; 0,0219000 Bitcoin alınabilir. 1.000 TL ile alınabilecek Bitcoin sayısı her gün farklılık göstermektedir. Anlık verilere bakarak, Bitcoin alım- satım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. 

Bir önceki yazımız olan Bitcoin'de K Ne Demek  başlıklı makalemizde bitcoin hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Alperen Bayraktar Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *