«

Bitcoin’de long ne demek, longlamak ne anlama gelir? Yatırımlarda verilen emirler, işlem türleri ve grafik değerlerinin ne ifade ettiğini öğrenmek, sistemde işinizi kolaylaştıracaktır. Peki long ne anlama gelir? 

Bitcoin short pozisyon nedir? 

Kripto para piyasalarında short terimi bir finansal pozisyon olarak kullanılır. Shortlamak olarak adlandırılan pozisyon, yapılacak olan yatırımın azalacağına inanılarak kısa işlem yapılması olarak adlandırılır. 

Kısa vadeli yatırımlara tam manasıyla short pozisyon denilir. Varlıkların değerlerine, işlem hacimlerine ve grafiklerine göre düşeceği yönündeki dalgalanmalar baz alınarak kısa işlem yapılması önerilir. 

Short ve long pozisyon nedir? 

Bitcoin’de long ne demek, short ne demek hususunda; yapılacak yatırımın vade ölçeğinden bahsedildiğini belirtebiliriz. Longlamak yani uzun vadeli yatırım yapma anlayışıdır. Yatırımcının, yatırım yapacağı varlığı değerlendirmesi sonucunda fiyatının yükseleceğine inanması, long pozisyon almayı gerektirir. 

Şayet yapılacak yatırımda fiyatın düşeceğine dair imareler bulunuyor ise yatırım kısa vadede tutularak işlem yapılır. 

Long pozisyon açmak ne demek? 

Long pozisyon açmak demek, kripto para birimlerinde ve tüm finansal piyasa sistemlerinde uzun vadeli yatırım yapmak olarak ifade edilir. Longlamak, yatırımcının gözüne kestirdiği varlığın düşme yönünde olması durumunda kısa, yükseliş potansiyeli vermesi durumunda uzun vade kazandırma hacmini belirlemesidir. 

Long yatırımlar genellikle 2-3 aydan başlayan ve 12 aya kadar olan yatırımları ifade eder. Short pozisyonlar ise birkaç günlük vadeleri temsilen 5 günden 30 güne kadar yapılan yatırımlardır. 

Bir önceki yazımız olan Bitcoin'de Limit Nedir  başlıklı makalemizde bitcoin hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Alperen Bayraktar Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *