«

Bitcoin ve kripto para sistemlerinde M veya W olarak temsil edilen ikili tepe formasyonudur. İşlem hacmi ve piyasa hacminin yükseleceğini belirten M harfi ve her ikisinin senkronize düşeceğini belirten W harfi ile sembolize edilir. Bitcoin’de M ne demek konusunda, terimler sözlüğünü incelemeniz ve tüm terimler hakkında bilgi sahibi olmanız önerilir. 

Kripto parada k nedir? 

Kripto para sistemlerinde k harfi, bin olarak sembolize edilir. Kripto parada k, üç tane ek 0 olarak kullanılır. Yani 3 bin yazılacak ise 3 k yazılır. Bitcoin’de M ne demek, k harfi nedir veya hold ne anlama gelir gibi konular için merak ettiklerinize eğitimlerden öğrenebilirsiniz. 

Sanal sistemler üzerine hazırlanan online eğitim programları ve demo yazılımlar ile borsa sistemlerine aşinalık kazanabilirsiniz. Hem terimlerin ne manada kullanıldığını anlamak hem de yatırımlarınıza değer katmak için sözlüklerden, eğitim videolarından faydalanabilirsiniz. 

Bitcoin tam olarak nedir? 

Bitcoin tam olarak dijital bir yazılım sirkülasyonudur. Sanal para olarak ifade edilen birim, esasen hayal ürünü olarak düşünülebilir. Gerçekte var olmayan para birimi olarak ifade edilir. İnternet sistemleri üzerinde hayat bulan ve transferler için kullanılan elektronik yazılımdır. 

Çeşitli kodlar kullanılarak şirket değerlerinin veya menkul değerlerin veya varlıkların sanal değerleri olarak ifade edilir. Esasen meta olmayan izdüşümler olarak değerlendirilir. Para gönderme ve alma işlemlerinin, siber teknolojiler ile form bulması olarak düşünebilirsiniz. 

 

Bir önceki yazımız olan Bitcoin'de Long Ne Demek  başlıklı makalemizde bitcoin hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Alperen Bayraktar Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *