«

Bitcoin’de nasıl işlem yapılır? Nasıl para gönderilir ve nasıl para çekilir? Borsaya dahil olmak va kazanç sağlamak için kısa süreli online eğitim programlarını inceleyebilirsiniz. Terimler sözlüğü kullanmak ve işlem yöntemleri hakkında bilgi edinmek, işinizi kolaylaştıracaktır. 

Bitcoin alımı nasıl yapılır? 

Bitcoin alımı yapmak için öncelikle bir kripto para borsasına üye olmanız gerekir. Gerçek banka hesabından para göndermeniz ve kendinize dijital bir cüzdan oluşturmanız gerekiyor. 

Her dijital cüzdanın bir dijital adresi bulunur. Örneğin Paribu gibi Türk bir platform üzerine kayıt olarak TL yatırımı yapabilir ve buradaki bakiyenizi Bitcoin’e Tether birimlerine dönüştürebilirsiniz. Ardından kullanacağınız borsa sistemine gönderim yaparak al- sat işlemlerine hemen başlayabilirsiniz. 

Kripto para alım satımı nasıl yapılır? 

Bitcoin’de nasıl işlem yapılır konusunda, cüzdan ve transfer işlemlerini yaptıktan sonra borsa sistemine başlayabilirsiniz. Platformda yer alan coinlerin alım fiyatlarına göre ne kadar satın alacağınızı belirleyerek saniyelik işlem sağlayabiliyorsunuz. 

Ancak alım satım işlemlerini yapmak için güvenilir platformları tercih etmeniz önerilir. 

Bitcoin hangi bankalarda var? 

Bitcoin’e yatırım yapmak için BTCtürk ve Paribu siteleri, Türk siteleridir ve güvenilirdir. Türkiye’de hizmet veren ulusal veya global bankalardan transfer sağlanmaktadır. Bu bankalar arasında; 

  • Akbank 
  • Ziraat Bankası 
  • Fibabanka 
  • Denizbank 
  • Vakıfbank 

Gibi bankalardan para transferleri sağlanabilir. Halkbank’ın desteklediği Ripple yatırımları ile pek çok işlemi kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Kripto alım satım işlemlerinden transfer edilen paralar, genellikle tüm bankaların hesaplarından sorunsuz şekilde çekim edilebilir. 

Bir önceki yazımız olan Bitcoin'de M Ne Demek  başlıklı makalemizde bitcoin hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Alperen Bayraktar Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *