«

Kripto para birimlerinin eni, ilki ve vazgeçilmezi. Kripto sistemini bir birim haline getiren ve dünya ticaretine yön veren Bitcoin, tüm dijitalliğiyle ekosisteme dek farkını hissettiriyor. Peki Bitcoin yanında beliren X ne anlama geliyor? Bir bilinmeyen daha mı var? Oysa yeterince anlaşılmış değil bu kriptolar, öyle değil mi?

Coinlerin yanındaki X ne demek?

Coinlerin yanında yer alan X işaretleri, rakamsal değer kazandırmak üzere eklenmiştir. Katı anlamında, katlanan anlamında kullanılır. Bitcoin’de X ne demek diye merak edenler için kaldıraç büyüklüğünden bahsettiğini ifade edebiliriz.

2X, 5X veya 10X gibi gördüğünüz değerler, kripto para borsalarında, platformlarında kullanılan ve kaldıracın büyüklüğünü temsilen yazılan sembollerdir.

Sanal para neye göre değer kazanır?

Sanal para birimleri, tamamen gerçekliğe göre değer kazanır. Gerçeklik ise sanal sistemlerde belirlenerek değerlenir. Yani her ikisi de bir döngü bir dengedir. Sanal gerçekliği, dünya politikalarına yorarsanız nasıl değerlendiğini anlayacaksınız. Sanal artık o kadar da sanal değil. Ki gerçeklik artık sanal bir görüntüden farklı değil.

Kripto parada TP ne demek?

Bitcoin’de X ne demek, kripto paralarda TP ne demek gibi sorular için öncelikle sistemler hakkında bilgi edinmeniz gerekir. Tamamen yazılımlar ve semboller üzerine sürdürülen kripto sistemler, sadece al- sat sistemine dayalı değildir.

Kripto paralarda TP yani Take Profit kâr alma anlamına gelir.

Bir önceki yazımız olan Borsada En Çok Düşen Hisse Senetleri başlıklı makalemizde Hisse hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Alperen Bayraktar Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *