«

BitTorrent Token ( BTT ) Nedir ?

BitTorrent Token, dosyalarınızın tek bir sunucudansa çeşitli temel bilgisayarlar kullanılarak indirilmesine ve size yüklenmesinde izin veren bir protokol olarak geçmektedir. Bu protokole ait olan ve en çok bilinen kullanım şekli ise torrent olarak öne çıkmaktadır. Bu da daha çok film, dizi ve müzik ürünleri gibi telif hakları ile korunmakta olan içeriklerin yasal olmayan br şekilde paylaşılması için tercih edilmektedir. BitTorrent şirketlerine göre bu protokol aylık olarak 170 milyondan fazla aktif kulanıcıya sahiptir. Yani bu da bir gün içerisinde yapılan internet trafiğinin yüzde 40’ına denk gelmektedir.

BitTorrent ( BTT ) Ne İşe Yarar ?

BitTorrent Token’in ( BTT ) raporlarına bakacak olursak, BitTorrent kullanıcılarına BTT karşılığında seedind ya da hosting adı verilen hizmetler verilmesinde de sık sık kullanılmaktadır. Hosting bir sistemi içerisinde barındırma anlamına gelirken, seeding ise bir BitTorrent istemcisi ile bilgisayara yüklenmiş olan dosyaların paylaşımlarını yapmadan önce diğer kulanıcıların da kullanım imkanına sahip olması olarak açıklanabilmektedir.

BitTorrent Token
BitTorrent Token

BitTorrent bu duruma onay verilmesi ve daha kolay bir şekilde yapılması için 2019’da BTT kullanarak ödeme yapmak isteyen kullanıcılara yardımcı olacak ve çok daha hızlı bir şekilde indirilmesine imkan verecek BitTorrent Speed’i piyasaya sürdü. Bu sistem ile indirme işlemini gerçekleştiren kullanıcılar daha hızlı bir işlem süreci elde edecekler.

Halka Açık Bir Sistem Olacak


Halka açık olan BitTorrent ( BTT ) satışı 28 Ocak 2019 tarihinde, Binance Launchpad üzerinden başlatıldı. Günümüzde Türk Lirası kullanarak da BitTorrent Token ( BTT ) alabilirsiniz. Piyasayı yakından takip ederek bu tokenin iniş çıkış değerlerini izleyebilir ve önünüze çıkacak fırsatlardan yararlanabilirsiniz. BitTorrent Token ( BTT ) sahiplerine depolama alanları için de ödeme sağlamak amacı ile hizmet vermektedr. Bu depolanana verilen ise ücret karşılığında servis sağlayıcılarından indirim yapmalarına da fırsat vermektedir. Dünya üzerinde çok geniş bir BitTorrent Token ( BTT ) ağı bulunmaktadır. Bu tokenlerin büyük bir kısmı da döngü içerisinde bulunue. Ne kadar insan bu tokeni tercih ederse değeri o kadar artar.

Diğer token tanıtımları için lütfen tıklayınız.

Bir önceki yazımız olan Bitcoinler ücretsiz olarak çıkarılabilir mi? başlıklı makalemizde bitcoin ve bitcoin madenciliği hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Tokenmerkezi Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *