«

Blockchain teknolojisi ve kripto paralar, yeni çağın en etkin ödeme sistemleri olarak kullanılmaktadır. Kişiler arasında doğrudan para göndermeyi sağlayan bir sistemdir. Bankacılık veya herhangi bir aracı sisteme gerek olmadan, doğrudan transfer için blockchain sistemi kullanır.

Blockchain teknolojisi nedir

Blockchain teknolojisi, blok zinciri olarak bilinir. Transfer noktaları arasında bloklar oluşturulması, zincirlerin birbirine eklenmesi yordamıyla dijital ağ yaratılması olarak ifade edilir. Belirli protokoller üzerinden sağlanan blok zinciri, herhangi bir iş ağ üzerinde işlemlerin tümünün kaydedilmesi ve varlığın takip edilmesi süreçleridir.

İşlemin kolay şekilde yapılmasını sağlayan, üzerinde değişiklik yapılabilen açık kaynak kodlu bir sistemdir.

Blokzincir kripto Paralar Bitcoin PDF

Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında verilen eğitimleri izlemek, PDF dosyalarını incelemek borsa sistemiyle alakalı bilgi almanıza yardımcı olacaktır. Blokzincir kripto para birimlerinden en bilinen Bitcoin, blockchain teknolojisinin yaratıcısıdır.

Zincirlerin birinde bir hasar oluştuğu zaman transfer asla gerçekleşmez. Blokta yer alan her nokta, çözülmesi gereken kriptoları temsil eder. Yani transferin sağlanması için yeni coinler üretilir ve zincirler birbirine eklenerek işlem sürdürülür. Yapılan tüm işlemler açık deftere yazılır.

İnternet veri tabanında açık kaynak kodlu olarak yazılım edilen blok zincirler, hangi noktalardan geçtiği, ne kadar sürede işlem yapıldığı ve her iki nokta arasındaki detayların yazılı olduğu, merkezsizlik ilkesiyle oluşturulan bir teknolojidir.

Bir önceki yazımız olan Borsada En Çok Düşen Hisse Senetleri başlıklı makalemizde Hisse hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Alperen Bayraktar Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *