«

Btc Turk, 2013 yılında platform sunmaya başlamıştır. Türk Lirası ile kripto para alım satım sistemi olarak ülkedeki ilk sisteme sahiptir. Btc Türkteki kripto paralar, dünya borsalarında işlem gören sanal para sistemleri ile senkronize olarak verilmektedir.

BtcTurk neler var?

İlk Türk Bitcoin alım satım platformu olarak yayın hayatına başlayan Btc Türk, Temmuz 2013 yılında hizmete başlamıştır. Kerem Tibuk tarafından tasarlanıp açılışa başlayan site, popüler olması ve geniş bir kitleye hitap etmesi nedeniyle 2018 yılından QNB tarafından satın alınmıştır.

Ethereum kaç TL BtcTurk?

Btc Türkteki kripto paralar arasında Bitcoin ve en iyiler yer alıyor. Ayrıca yeni çıkan kripto paralar, Binance sisteminde en çok işlem görenler ve Türk tabanlı kripto para sistemleri de güncel veriler ve işlem seçenekleri ile yatırımcılara sunuluyor.

Genel anlamda güvenilir kripto para siteleri arasındadır. Platform güvenliğinin sağlanmasına rağmen tüm dünyada olduğu gibi siber saldırılar kullanıcılar özelinde yapılabilmektedir.

Bitcoin tanesi ne kadar?

Bitcoin Eylül 2021 güncel kuru;

Alış; 46.317,47 USD

Satış; 46.327,01 USD

Civarındadır. Güncel piyasa verilerini Btc Türk veya Paribu sistemlerinden inceleyebilirsiniz. Binance ve İnvesting.com gibi platformlara göre minimal farklar ile kripto para değerleri yatırımcılara sunuluyor. Önümüzdeki aylarda yükselişe geçmesi beklenen Bitcoin tanesi alış ve satış fiyatlarına göre anlık olarak değişmektedir.

14 Eylül 2021 an itibariyle 1 Bitcoin 385.022,38 TL’den işlem görüyor.

Bir önceki yazımız olan Borsaya Girmemiş Kripto Paralar başlıklı makalemizde Kripto hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Alperen Bayraktar Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *