Cardano Nedir?

Cardano nedir? Kısatılmış adıyla Adacoin Nedir? Bu çok basit bir kavramdır: herhangi bir geleneksel bankacılık kavramı veya benzeri olmadan dijital bir varlık tarafından desteklenen bir para birimi (dijital bir para birimi olarak düşünün). Adında “banka” kelimesi olmayan bir banka olarak düşünebilirsiniz. Aynı zamanda bir devlet değil, daha ziyade, her biri para biriminin bir kısmını elinde tutan bir konfederasyon bankaları organı. Buradaki fikir, bu kurumlar arasında para birimi kullanmadan serbestçe para transferi yapabilmenizdir. Hizmetlerini kullanmak için ücret ödemek için başka bir dijital varlık (sanal varlık) kullanmanız gerekir.

 

Adacoin bunun ötesine geçiyor. Herhangi bir çaptaki herhangi bir sayıdaki katılımcı arasında finansal işlemlerin verimli bir şekilde yürütülmesini sağlamak için tasarlanmıştır. Temel olarak, Cardano yazılım ağının bir düğümünü çalıştıran herhangi bir bilgisayar, tüm finansal işlemlerin dayandığı akıllı bir sözleşme olarak hareket eder. Bu, birkaç yüz akıllı sözleşmenin (akıllı sözleşmeler, belirli bir işlemin tamamlanması üzerine mutabık kalınan parametreler üzerinde çalışan yazılı koddur), önceden var olan, merkezi bir sunucu kümesinin birleşik gücüyle yürürlüğe konmasıyla yapılır. Tüm ağ için “arka ofis” görevi gören bir merkezi sunucu veya hub, süreci düzenler ve kullanıcılar söz konusu sunucunun görüş alanı içinde olmasa bile tüm işlemlerin geçmesini ve geçerli olmasını sağlar.

Cardano Teknolojisi

Adacoin teknolojisiyle birlikte gelen büyük bir avantaj, yeni bir konseptin benimsenmesidir: dağıtılmış bir defterin kullanılması. Banka gibi fiziksel bir konumdaki geleneksel defterin aksine, dağıtılmış bir defter, belirli bir işlemi yönetmek için gereken bilgi miktarını en aza indirir ve ayrıca toplanması gereken ücret miktarını en aza indirir. Dağıtılmış bir defterin uygulanmasıyla, tüm sürecin dayandığı akıllı sözleşme kendi kendine yeterli hale gelir ve böylece üçüncü taraf müdahalesini ortadan kaldırır. Ayrıca, işlemlerin çoğu ağ üzerinde gerçekleştiğinden, adacoin protokolü hava koşulları veya teknik sorunlar nedeniyle kesinti olasılığını azaltır.

Öte yandan, Cardano’yu diğer gelişmiş merkezi olmayan sistemlerden ayıran şey, maksimum güvenlik ve mümkün olan en uzun olgunluk süresini sağlamak için modüler yapısından en iyi şekilde yararlanmaya odaklanmasıdır. Her biri farklı işlevlere sahip olan temel modüller, ilgili risk düzeyine bağlı olarak farklı görevleri yerine getirmek üzere tasarlanmıştır. Böylece, tüm akıllı sözleşmeler sorunsuz çalışır ve hızlı bir şekilde sonuçlanır, gerçek zamanlı onay sağlar ve maksimum güvenlik sağlar. Sonuç, değer elde etme süresini en aza indiren ve dağıtılmış bir katılımcı ekibinin sürdürülebilir bir ekosistem oluşturmak için sağlam bir temel oluşturabileceği bir ortam sağlayan sağlam ve ölçeklenebilir bir yerleşim katmanıdır.

Adacoin Nedir?
Adacoin Nedir?

Cardano Grafiğini bu linke tıklayarak görebilirsiniz.

Cardano akıllı sözleşmesinin en büyük avantajlarından biri, Proof of Assurance’ın (PAX) kullanılmasıdır. EToro’nun dağıtılmış defterinde kullanılan ve Proof of Stake olarak adlandırılan iş kanıtı işlevinin aksine, bunun yerine Adacoin ile bir Pax kullanılır. Bu özellik sayesinde, akıllı bir sözleşme, kullanıcılarına eToro tarafından kullanılana benzer merkezi bir sunucudan elde edeceklerinden daha yüksek derecede güvenlik sağlar. Ancak, Pax işlevi yalnızca yerleşim katmanında kullanılmaz. Bir Bizans sistemi, düğümlerinden biri saldırıya uğrasa bile hayatta kalabildiğinden, ağın Bizans’a dirençli kalmasını sağlamak için de kullanılır.

Cardano Bu Piyasanın En İyisi mi?

Cardano’yu diğer para birimlerinden ve blok zincirlerinden farklı kılan şey, tam şeffaflık taahhüdüdür. Bu Cardano’nun en büyük satış noktalarından biridir çünkü işlemlerinizin faaliyetlerini çok yakından takip etmenizi sağlar. Bu özellik sayesinde, kullanıcılar faaliyetlerinin başında kalabilir ve faaliyetlerinin istenmeyen etkilerini önlemek veya tersine çevirmek için bir şeyler yapabilirler. Bir bakıma, bu onları diğer sistemlerde çok yaygın olan dolandırıcılıklardan da korur. Şeffaflık, akıllı sözleşme platformunun çok önemli bir özelliğidir.

Çok çeşitli dijital varlık depolama uygulamaları için bir platform olmasının yanı sıra, Cardano’nun diğer seçeneklere kıyasla bir başka avantajı, para biriminin tamamen İtalyan hükümeti tarafından destekleniyor olmasıdır. Böylece, Cardano’yu satın alan herhangi bir yatırımcı, bu devlet desteğinden büyük fayda sağlayabilecek ve bu, diğer mevcut Kripto para birimleri üzerinde güvenli ve güvenilir bir seçenek haline gelecektir. Önemli miktarda varlıkla desteklenen yatırımcılar, yatırımlarını Cardano’nun devlet garantisiyle güvence altına alabilirler.

Adacoin Yorum

Cardano akıllı sözleşme para birimine yatırım yapmak, yüksek performanslı bir dijital varlık depolama çözümü arayan herkes için akıllıca bir harekettir. Platformun sunduğu esneklik, herkesin çekici ve sorunsuz yatırım fırsatları yaratmasını kolaylaştırır. Hepsinden iyisi, bu avantajlar yalnızca yatırımcılara özel değildir. Piyasada kar etmek isteyen tüccarlar ve sıradan tüketiciler, Cardano’nun sunduğu olanaklardan da yararlanabilir.

Diğer coin yorumlarını incelemek için lütfen tıklayınız.

Bir Cevap Yaz

Tokenmerkezi Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *