«

Coin Alımı Nasıl Yapılır? Nasıl Satılır?

Coin alımı için en önemli adımlardan biri güvenilir bir kripto borsası seçmektir. Piyasada çok fazla alan bulunmaktdaır. Coin almak ve satmak işlemleri için ilk yapılması gereken doğru yerin seçilmesidir. Bu borsalar arasında en iyi olan Binance’dir. Binance içerisinde çok fazla çeşit kripto para bulunmaktadır. Diğer bir platform ise Icrypex olmaktadur. Hemen hemen Binance ile aynı işlevde olan platform üzerinden coin alımı ve satım yapabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken önemli konular arasında para yatırma ve çekme işlemleri ve güvenlik en kritikleridir. Bundan dolayı da kripto para borsası seçerken bol bol yorum okumalı ve insanların yorumlarından fikir alarak karar vermelisiniz.

Coin Alım Satım İşlemleri İçin Para Nasıl Yüklenir?


Coin almak için ilk adım seçmiş olduğunu kripto para borsasına para yatırmaktır. Birçok platform için para yatırma sınırı 100 TL olur. Para yatırma işlemlerini ATM, banka şubeleri, İnternet bankacılığı ve EFT / havale gibi sistemler üzerinden halledebilirsiniz. 10 TL ve üstü için ise Papara en doğru tercihtir. Bazı borsalar üzerinde gelişmiş alım satım işlemleri bulunur. Bunlar sisteme coin alım ya da coin satmak için emir vermektedir. Bu emir ile eşleşen bir durum olduğunda sistem otomatik olarak sizin yerinize coin alımı ve coin satmak için işlem yapar. Coin almak adına ise hesabınızda para olması yeterli olacaktır.

Coin Alımı Nasıl Yapılır? Nasıl Satılır?
Coin Alımı Nasıl Yapılır? Nasıl Satılır?

Kripto madenciliği nasıl yapılır öğrenmek ister misin? Hemen tıkla. :)

Alım Satım Yaparak Nasıl Kar Yapılır?


İstediğiniz coini paranız değerinde alarak, coin sahibi olabilirsiniz. Coinler zaman zaman yükselir ve zaman zaman da düşüş gösterir. Bunların belirli olan bir düzeni bulunmamaktadır. Bu iniş çıkışları takip ederek fırsatları yakalamanız mümkündür. Eğer elinizde olan coini satmak istiyorsanız, mutlaka yüksek bir değerde olmasını beklemeniz gerekmektedir. Kendi satın aldığınız değerden yüksek bir miktarda satmış olmanız size kar sağlayacak ve coin üzerinden kar etmenize yarayacaktır. Coin sektöründe en önemli olay coin üzerinden kar elde edebilmektir. Kripto borsalarında sat emri de bulunur. Bu kısımda ayarlama yaparak sistemin sizin yerinize en yüksek değerde satmasını ve kar etmenize imkan tanımasını sağlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Lisk Coin Nedir ? Lisk Coin Nasıl Satın Alınır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yaz

Tokenmerkezi Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *