«

Coin Analizi Nedir? Nasıl Yapılır?

Coin analizi, Kripto borsasında rahat bir şekilde para kazanmanızın en önemli yolu size sunulan değerleri ve verileri nasıl okumanız gerektiğidir. Bunları okumayı öğrenirseniz piyasanın nasıl davranacağını da anlamış ve ona göre bir duruş sergilemiş olursunuz. Coin analizini yaparken grafik okumak en önemlilerinde biridir. Bir sektöre girmenin temeli onun hakkında önemli olan her şeyi bilmekten geçmektedir. Coin para sektörü de yeni bir sektör olduğu için konu hakkında bilgili olmanız size kazanç getirecektir.

Coin Analizi Nasıl Yapılır ?

Coin teknik analiz olarak da adlandırılmaktadır. Coin sektörlerini etkileyen birçok durum vardır. Bunların en temelleri ise ekonomik, sosyoloij ve siyasal gelişmeler olmaktadır. Bunları önceden inceleyip marketi tanımak ve buna göre analiz işlemlerini geliştirmeniz gerekmektedir. Bir coinin konuşulması o coinin değerini etkiler. Bir cümle bile değerinde büyük farklılıklara neden olacaktır. Bu nedenle büyük açıklamalardan sonra Coin borsalarında büyük değişmeler olmaktadır. Aynı durum döviz analizlerinde de görülmektedir.

Coin Analizi Nedir? Coin Analizi Nasıl Yapılır?
Coin Analizi Nedir? Coin Analizi Nasıl Yapılır?

Bir diğer Coin analizi konusu da arz talep ilişkisi olacaktır. Bir coin ne kadar çok talep görüyorsa fiyatları da o kadar yüksek olmaktadır. Talebin azaldığı durumlarda ise fiyat düşecektir. Birbirine ters açıdan etki etmektedir. Teknik analiz temelinde basit trendleri anlamak bulunmaktadır. Teknik analiz böyle durumlarda bir nevi geleceği görmek için çalışacaktır. Alınan bilgiler, grafikler ve sosyal durum ile ortaya bir sonuç çıkar ve yatırımlar da bu analiz durumlarında gerçekleşir.


Grafik Okumak En Önemli Konudur


Grafik okumak bir coinin davranışı hakkında en net bilgiyi vermektedir. Çünkü belli bir dönemden sonra kripto paralar sürekli olarak döngü içine girer. Bu nedenle Cripto analizi yapmak büyük önem taşımaktadır. Grafik üzerinden fazla sayıda bilgi elde edebilirsiniz. Fiyatlara ve başka yatırımcıların yapmış olduğu işlem hacimlerine bakmak o coinin davranışlarını size anlatacaktır. Böylece daha karmaşık grafikleri de okuyabilir hale geleceksiniz. Fiyatlar sektörde 3 farklı yönelim göstermektedir. Yukarı, aşağı ya da yatay bir seyir göstermektedir. Yukarı çıktığı dönemler boğalar baskındır, tersi durumlarda ise ayılar baskın olarak kabul edilecektir.

Diğer analiz haberlerimizi okumak için lütfen tıklayınız.

Bir önceki yazımız olan Cryptocurrency Token Nedir? Nasıl Alınır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yaz

Tokenmerkezi Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *