«

Coin Analizi Yapmak Ne İşe Yarar?

Teknik analizde en önemli konu grafikleri okumayı bilmektir. Coin analizi yapmak gelecekte olabilecek piyasa hakkında yatırımcılara fikir vermektedir. Grafiklerde fiyat hareketleri ve hacim verileri bulunmaktadır. Bunlar ile de kripto para analizi yapmanın incelikleri öğrenilmektedir. Bir kripto coininin fiyatını belirleyen en birçok faktör bulunmaktadır. Bunları da coin analizinde öğrenebilirsiniz.

Fiyat Analizleri İle Geleceğe Odaklanın


Bir coin fiyatı çevrede olan her şeyden etkilenmektedir. coin analizi yapmak işlemleri ile bu coinin geçmiş dönemlerine odaklanabilirsiniz. Bu da gelecekte yaşanabilece her durum için sizlere fikir verecektir. Garfiklerde fiyatlarda olan dalgalanmaları ve hacimleri de inceleyebilirsiniz. Yatırımcılar alım satım işlemlerinde uygun fırsatları yakalamk için bu yöntemleri de sık sık kullanmaktadır. Modern coin analiz yapma teknikleri Charles Dow’un çalışmalarını temel almaktadır. Teknolojinin gelişmesi ile kripto analiz yapma işlemleri de çok daha kolay bir hale gelmiştir. Kripto analizde herhangi bir kirpto paranın önceki fiyatları incelenmektedir.

Coin Analizi Yapmak Ne İşe Yarar?
Coin Analizi Yapmak Ne İşe Yarar?

Bu size o kripto paranın davranışları hakkında büyük bir yardımda bulunacaktır. Kripto analizi arz talep dengesinden çok fazla etkilenmektedir. Yani bir coinin ücreti alım satım güçlerinin yansıması olarak özetlenebilmektedir. Bu durum ise yatırımcılara bağlı olarak ilerlemektedir. Yüksek hacime sahip piyasalarda fiyatlar manipüle edilmeye ve üzerinde oynanılmasına çok daha hassas bir şekilde tepki vermektedir. Bu da analizin ne kadar önemli bir durum olduğunu gözler önüne sermektedir.

Coin Analizi Yapmak için Göstergeleri


Coin analizi göstergeleri arasında en önemli olanlarından biri SMA olmaktadır. SMA belli bir süre aralığında o varlığın kapanış fiyatları baz alınarak hesaplanmaktadır. Üstel harekete sahip olan ortalama ( EMA ) ise SMA’nın son kapanma fiyatlarını eskilere göre daha fazla ağırlık ile sunan bir versiyon olarak öne çıkmaktadır. Kullanılan bir diğer gösterge ise osilatörler olmaktadır. Bunlar arasından en sık tercih edilen gösterge ise göreceli güç endeksi ( RSI ) olarak adlandırılmaktadır. Bu gösterge zaman içerisinde gerçekleşen fiyat değişikliklerini izler ve formülleri de buna göre uygular. Belirlenen değerler arasında üretim yapar. Bu değerler 1 ile 100 arasında değişmektedir.

Diğer analizler için lütfen tıklayınız..

Bir önceki yazımız olan Cryptocurrency Token Nedir? Nasıl Alınır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yaz

Tokenmerkezi Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *