«

Coin98 Coin  nedir sorusu avantajlı yapısı ile merak ediliyor. Coin98, eksiksiz halde olan zincirler arası likidite sözleşmesidir. Bu coinin cüzdanı, çok zincirli geleceğe bir altyapı olacak şekilde üretilmiştir. Bu açıdan gözetim altında olmayan bir kripto cüzdanı ve ağ geçididir. Bu protokol, kullanıcıların merkezi olmayan borsalar, borç verme protokolleri, zincir içi yönetim (anlık görüntüler aracılığıyla) ve oyunlar gibi merkezi olmayan bir finans (DeFi) ekosistemine erişmeleri için tek bir platform sağlar. Ayrıca Coin98 kullanımı ile kullanıcılar Ethereum, Binance Smart Chain, Solana, Avalanche ve daha fazlası gibi 20’den fazla ağı destekleyen mobil uygulama aracılığı ile zincirler arası geçiş gerçekleştirebilir.

Coin98 Coin Nedir?

Coin98 token, platformun yerel olan yardımcı program tokenidir. C98 belirtecinin mevcut ve planlanan kullanım durumları aşağıdakileri içerir:

  • Ekosistem Geliştirme: İşlem ücretlerinden alınan Coin98 geliri bir hazine fonuna gönderilir. Bu gelir ise gelecekteki ekosistem büyümesi ve ürün geliştirmesi için ayrılır.
  • Staking: Hazine fonunun diğer kısmı, C98 coin stake eden C98 sahiplerine tahsis edilir. Kesin dağıtım ise protokol yönetimine tabidir ve değiştirilebilir.
  • Yönetim: Kullanıcılar, oy hakları için X98 karşılığında C98’i stake edebilir ve ürün özelliklerini değiştirmek için idari sürece katılabilir.
  • Kullanıcı Hakları: Kullanıcılar, X98 kaynaklarına bağlı olarak platformda ek avantajlardan yararlanabilir.

Coin98 Ana Bileşenleri Nedir?

Coin98 özellikleri doğrultusunda onunla birlikte çalışan ana bileşenler aşağıdaki gibidir:

  • Coin98 Cüzdanı: Kullanıcıların kripto varlıklarını depolamasına izin verir. Bunun yanı sıra transfer etmesine ve yönetmesine de izin verir. Bu açıdan birden fazla blok zincirinde birden çok dApp’e bağlanmasına izin veren çok zincirli bir cüzdandır. Hem mobil sürümlerde (iOS ve Android) hem de Chrome uzantılarında Ethereum, Binance Smart Chain, Solana, Polygon, Avalanche, Terra ve daha fazlası olmak üzere 20’den fazla ağı destekler.
  • Coin98 Exchange: Kullanıcıların ticaret yapmasına, bahis yapmasına, ödünç vermesine, ödünç almasına ve kripto para kazanmasına yardımcı olan çok kanallı bir nakit toplayıcı. Coin98 borsası, en yüksek oranlar ve en düşük kayma için akıllı sipariş yönlendirmesi sunar.
  • Space Gate: Birden çok ağ arasında alışverişi ve iletimi sağlayan zincirler arası bir köprüdür.

Coin98 Yatırımı Yapılmalı Mıdır?

Diğer DeFi projeleri zincirler arası likiditeyi araştırsa dahi bunlar genellikle az ve farklı blok zinciri ile sınırlıdır. Bununla birlikte, yatırımcıların Coin98 alımı ile, 20’den fazla blok zincirini destekleyerek sektör ortalamasının çok ötesine geçmiştir. Bu durum ise, birden fazla ağ arasında takas ve aktarım sağlayan zincirler arası bir köprü olan Space Gate sayesinde mümkün olmaktadır. Ayrıca Coin98, likidite sağlamak için daha fazla AMM entegre de eder. Bu sayede ek zincirler arası köprüler kurar ve genel ekosistemi geliştirebilir. Bunun yanı sıra diğer blok zincirlerdeki DeFi projelerine daha fazla dikkat çekebilir. Bu açıdan Coin98 alımı yatırımcılar tarafından desteklenmektedir.

 

Bir önceki yazımız olan Avax Coin Nedir? Avalanche Alımı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yaz

Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *