«

Cryptocurrency nedir? 

Bir Cryptocurrency, geleneksel para birimlerinin NYSE ve NASDAQ gibi büyük borsalarda alınıp satıldığı gibi işlem görebilen çevrimiçi bir sanal para birimidir. 

Bu tür sanal para tamamen elektroniktir ve büyük hedge fonlar ve yatırım firmaları tarafından kullanılanlara benzer şekilde çevrimiçi ticaret platformları aracılığıyla alınıp satılabilir. Litecoin, Dogecoin ve Feathercash dahil olmak üzere çeşitli Kripto para birimleri vardır. Hızla popülerlik kazanan bir tür Kripto para birimi, eşler arası kredilendirmedir.

Bir işlem Kripto para birimi, banka veya hükümet gibi bir merkez bankasına sahip bir kuruluş tarafından verilen bir işlemdir. Cryptocurrecties’e yatırım yapmanın temel bir avantajı, işlem ücretlerinin çok az olması veya hiç olmamasıdır çünkü bu, farklı web siteleri veya bilgisayarlar arasında değil, iki taraf arasında doğrudan etkileşimi içerir. 

Aslında, bir Cryptocurrency işlemiyle ilişkili tek maliyet, sanal para birimini harici bir kaynaktan satın almakla ilişkili maliyettir. Cryptocurrecties satışının maliyeti, geleneksel para birimlerinin satın alınmasından çok daha azdır.

İyi bir Cryptocurrency’in birkaç özelliği vardır. İyi bir Kripto para biriminin aktarılması, izlenmesi ve hesaplanması kolay, düşük ücretlere sahip olması, hızlı bir onay hızına ve işlemlerle ilgili düşük riske sahip olması gerekir. İyi bir Cryptocurrency, kullanıcılarının ihtiyaçlarını ve isteklerini karşılayabilmelidir. 

Oldukça popüler ve başarılı bir Cryptocurrency’e güzel bir örnek, çok düşük bir başlangıç ​​maliyetine sahip olan ve geleneksel para birimlerine pratik bir alternatif olması için gereken özellikleri sağlayan Dash’dir. Herhangi bir merkezi otorite tarafından desteklenmediği için Dash daha “fedakar” bir Kripto para birimi olarak kabul edilir.

Cryptocurrency’te Token Nedir?

Cryptocurrency’da bir token nedir? Yani, Cryptocurrency piyasasında işlem yapmak istiyorsanız, o zaman bir token’ın ne olduğunu bilmeniz gerekir. Token (Jeton), parasal değeri olmayan ve yalnızca diğer para birimleriyle takas edilebilen bir para birimidir. 

Piyasada pek çok farklı token var, ancak en yaygın olanları Tether, Uniswap, Chainlink, Shiba İnu, usdcoin Yeni ve Çin Renminbi’yi temsil eden jetonlardır. Mevcut diğer belirteçler, CDF, Kredi Temerrüt swapları (şirketlerin kredi vermesine izin veren) ve Eurodollar gibi emtialardır.

Cryptocurrency Token
Cryptocurrency Token

Bunu bilmenin ne kadar önemli olduğunu merak edebilirsiniz. Birincisi, pazara girdiğinizde ve biraz para almak istediğinizde, o zaman bir jeton satın alacaksınız. Ve bu jeton başka bir para birimine dönüştürülemeyeceğinden, o zaman gerçekten hiçbir değeri yoktur. 

Bu, fiyatları düşük tutar ve bireylerin yatırım yapmadan önce piyasanın neye benzediğini bilmeden piyasaya binlerce dolar yatırım yapmasını engeller. Sonuçta ekonomiyi dengede tutar ve balonların oluşmasını engeller.

Artık Cryptocurrency’da bir token’ın ne olduğunu bildiğinize göre, neden bu kadar düşük bir seviyede tutan bir pazara ihtiyacımız olduğunu bilmelisiniz. Öncelikle, pazar yüksek olsaydı, yatırım yapmak isteyen insanlar, çoğunluğa atlar ve önce bunu düşünmeden piyasaya tonlarca para yatırırdı. 

Bunu bulabildikleri her şeyi satın alarak yapacaklardı – fiziksel mallar, hisse senetleri ve tahviller, emtia, vb. Bu, varlığın değerinin çok yükseğe çıkmasına ve balonun patlamasına neden olarak, Market. Öte yandan, piyasa aşırı derecede düşük olsaydı ve yatırım yapacak kadar parası olmayan kimse yoksa, arz ve talep ilkesi uygulanmazdı ve bu nedenle piyasada yatırımcı ve para olmazdı. Arz ve talebi sabit tutarak,

Kripto Jetonları Tanımı

Kripto jetonlarının (kripto jetonları olarak da adlandırılır) kısa bir açıklaması, bunların çevrimiçi ve çevrimdışı kullanılabilen bir tür dijital para birimi oldukları olacaktır. 

Temel olarak anlamanız gereken şey, bir para birimini diğeriyle değiştirdiğinizde, her ikisinin de değerinin, takas ettiğiniz tokenlerin değerine göre belirleneceğidir – ve bunun tersi de geçerlidir. 

Bu, onu çok basit bir kavram haline getirir – ancak geleceğe bu tür bir yatırımla ilerleyip ilerlemeyeceğinizi anlamanız için inanılmaz derecede önemli olan bir şey. Öyleyse, bu belirli yatırım türleri nelerdir?

Kriptosferde, bir madeni para için tahmini okuma süresi, genellikle yaklaşık iki ila dört saat arasında alınan bir şeydir. Bu, belirli bir madeni paranın fiyatının bu tahmini okuma süresi boyunca değişme olasılığının yaklaşık% 99 olduğu anlamına gelir. 

Şimdi, geleceğe yatırım yapacaksanız, bu yapmak istediğiniz türden bir yatırım olabilir, çünkü yatırımınızdan oldukça iyi bir getiri bekleyebilirsiniz. Bununla birlikte, geçmişte veya hatta geleceğin ilk aşamalarında yatırım yapmayı düşünüyorsanız, bu tür bir rakam elde edemeyebilirsiniz, bu yüzden başlamadan önce Crypto token tanımına çok aşina olmalısınız. bu yatırım aşamasına girmek.

Crypt token tanımını daha iyi anlamak için, dijital para birimleri olarak da bilinen dijital para birimlerine yatırım yapmaya bakmalısınız. Bu tür para birimlerine yatırım yapmanın en iyi yanı, neredeyse her zaman değeri herhangi bir anda bilecek olmanızdır. Bu dijital para birimini başkasının ihtiyaçlarına göre değil kendi ihtiyaçlarınıza göre alıp satabilmelisiniz ki bu da borsadan inanılmaz derecede farklı bir şey. 

Herhangi bir potansiyel kayıp konusunda endişelenmenize gerek kalmadan yatırım yapmanın harika bir yolunu arıyorsanız, dijital para birimlerine yatırım yapmaya bakmalı ve hayatınızın sonsuza dek nasıl değiştiğini izlemelisiniz. Bu, bir geleceğe ve ona bağlı zaman çizelgesi olmayan bir tanıma bakıyorsanız gitmek için harika bir yoldur.

Diğer coin tanıtımları bölümümüzü ziyaret ettiniz mi?

Bir önceki yazımız olan BitTorrent Token ( BTT ) Nedir ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yaz

Tokenmerkezi Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *