«

Dai Token Nedir?

Dai token temel olarak 1 Amerikan Doları’na sabitlenmiş ve merkezi olan bir kripto para birimi olmaktadır. Tarafsız ve teminat destekli olarak çalışan Dai düşük volaliteye sahiptir. Enflasyona karşı direnç gösteren Dai, farklı kripto cüzdanlarında ve platformlarda da tutulabilmektedir. Ethereum ve diğer kullanılan sistemler ile de desteklenebilmektedir. Dai ulaşılması kolay olan bir token olarak kullanıcılara sunulmaktadır.


Dai Token Teknolojisi Hakkında

Yatırımcılar, ellerinde olan varlıklarını Maker Protokolü içerisinde olan Maker Kasası’na yatırarak Dai token oluşturabilmektedir. Token bu şekilde dolaşıma katılır ve yatırımcıların da likiditelere erişim imkanı doğmuş olur. Bunlar dışında Dai farklı yatırımcılardan ya da borsalardan da satın alınabilmektedir. Dünya üzerinde Dai token bir ödeme aracı olarak da kullanılabilmektedir. Token oluşturulduktan ya da satın alındıktan sonra farklı kripto paralar ile birlikte aynı şekillerde de kullanılmaktadır. Bu tokeni başkasına iletebilir ya da satın alma işlemlerinizde ödeme aracı olarak kullanabilirsiniz. Maker Protokolü içerisinde bunu tasarruf amacı ile de tutabilirsiniz.

Dai Token Nedir? Dai Token Teknolojisi
Dai Nedir? Dai Token Teknolojisi

Maker Dao Ethereum blok zinciri üzerinde bulunan bir proje organizasyonudur. Sistem kendi tokenı olan kişiler tarafından kontrol edilmektedir. Kullanıcılarda ne kadar çok token varsa o kadar fazla karar hakları bulunmaktadır. Maker Protokolü ise Ethereum blok zinciri üzerine kuruludur. Maker Protokolü içinde Dai yani stabil kripto para, Maker Collateral Kasaları, Oracles ve Oylama olmaktadır. Maker Protokolü ilk merkezi olmayan finans yani DeFi uygulamasıdır.

Dai Token Fiyatları


Borsada dolaşımda 127 milyon Dai bulunuyor. Tokenlerin fiyatlarının sabit kalması için ise MakerDAO sisteminde 300 milyar değerinde Dai daha var ve bunlar kilitli olarak tutuluyor. Geçen aylar boyunca Dai’nin fiyatlar 1 dolara yaklaştırılmaya çalışılıyordu. Şu anda Dai token 1 dolar değerine ise ulaşmış durumda. Dai’nin halka arzının olması ile bu ücretler daha fazla yükselebilmektedir. Dai almak için tercih edebileceğiniz en güvenli borsa Binance olmaktadır. Türkçe dil desteği olan ve kimlik onayı gerektiren güvenli bir ortam olan Binance borsası tüm dünya tarafından kripto para için tercih edilmekte ve her gün büyümektedir. Hızlı bir şekilde alım yapmak isterseniz Binance platformunu ziyaret edebilirsiniz.

Daha güzel yatırımlar yapmak için lütfen sitemizin Token Tanıtımları bölümümüzü inceleyiniz. :)

Bir önceki yazımız olan Dash Token Nedir ? Dash Hakkında Detaylar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yaz

Tokenmerkezi Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *