«

Dash Token Nedir ?

Bitcoinin yanı sıra en büyük tokenler arasında Dash bulunmaktadır. Çıktığı 2014 yılından itibaren 1549 dolara kadar gören Dash birçok insanın da ilgisini çekmiştir. Dash tokenin en büyük amacı kullanıcı bilgilerini korumak ve gizliliği sağlamaktır. Token üzerinde büyük dalgalanmalar olmaktadır. Tokenin ilk çıktığı zamanlarda adı Dark coin olmuştur. Zaman içerisinde ise bu isim Digital Cash olan Dash’e evrilmiştir. Gizliliğe önem veren ilk coinlerden biri de Dash olmaktadır. Gizliliğine önem veren ve hareketerinin izlenmesini istemeyen kullanıcılar için en iyi seçeneklerden biri olarak öne çıkmaktadır. Hızlı bir şekilde veri aktarımı ile de yatırımcılar oldukça memnun bir yatırım süreci geçirmektedir.

Dash Token Nedir? Dash Hakkında Detaylar
Dash Token Nedir? Dash Hakkında Detaylar

Sistemi Nasıl İşlemekte?


Dash sistemi içerisinde yapılan işlemler temel olarak ikiye ayrılmaktadır. Bu ayrımlar anlık ve özel işlemlerdir. Bu da kullanıcıların bilgilerinin birbirine karışmasını önlemektedir. Bu da diğer coinlerden daha sistemli ve güvenli olduğunu ortaya koymaktadır. Dash tokenin idaresinde ise yatırımcılar yer almaktadır. Bu yatırımcılar sistemi işlenebilir bir halde tutmanın yanı sıra kazanç da elde etmektedir. Dash kurulduğu 2014 yılından sonra en yüksek değerine 2017 yılında ulaşmıştır. Yoluna 45 dolar olarak başlayan Dash token hızlı bir yükseliş yakalayarak 20 Aralık 2017’de en yüksek değeri olan 1642 doları görmüştür. Bu da yatırımcılara ne kadar büyük bir potansiyeli olduğunu göstermektedir.

Dash Hakkında Detaylar


Dash diğer tokenlere göre çok daha fazla iyi bir hizmet sunmaktadır. Özel bir sisteme sahip olan Dash gizliliği çok fazla önemsemekte ve düzenli olarak bunun için çalışmalar yürütmektedir. Masternode işlemi ile olabilecek siber saldırılar önlenmektedir. Ağ işlevlerinin en iyi şekilde çalışmasını sağlayan masternodelar yönetim işlevlerini de yapmakta ve sistemin düzgün çalışmasını sağlamaktadır. Dash coin satın almak için birçok farklı kripto para borsası kullanılabilmektedir. Buralardan alım yapabilemek için ilk olarak sisteme para yüklenmesi gerekir. Ardından mevcut para değerleri ise alınabildiği kadar Dash token alınabilir. Artan ya da azalan değerlere göre yatırım yapılabilir. Böylece kripto para borsasından da gelir elde edilebilmektedir.

Token Merkezi sitemiz üzerinden Token Tanıtımları kategorimizi incelemek ister misiniz?

Bir önceki yazımız olan Ada coin Yükselecek Mi? Cardano Son Durumu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yaz

Tokenmerkezi Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *