«

Merkezi olmayan finans ve oyun, kripto para birimi ve blockchain endüstrilerindeki en büyük trendlerden ikisini temsil ediyor.

Blockchain oyunlaştırma platformu DeFi Land, Solana üzerinde yeni bir merkezi olmayan finans oyunu başlatmak için 4,1 milyon dolarlık yatırım sağladı ve SOL’U çevreleyen büyüyen ekosistemi daha da vurguladı.

Yatırım turu, blockchain risk sermayesindeki en büyük isimlerden bazıları da dahil olmak üzere 40’tan fazla yatırımcının katılımına sahipti. Animoca Brands, Alameda Research, Jump Capital, NGC Ventures, Solana Vakfı ve Gate.io katılan büyük yatırımcılar arasındaydı.

DeFi Land, merkezi olmayan finansın tüm yönlerini oyunlaştırmak için tasarlanmış bir tarım simülasyon oyunu olarak çalışır. Amaç, Defı veya diğer alternatif finans çözümlerini keşfetmek isteyen kullanıcılar için eğitim çözümleri oluşturmaktır. Platform, kullanıcıların görevleri tamamlamak veya kilometre taşlarına ulaşmak için gelir elde etmelerini sağlayan bir kazan-kazan modeli sunar.

Alameda Research’ün üst düzey yöneticisi Brian Lee, DeFi Land’in “şu anda kriptoda meydana gelen en ilginç iki şeyi — oyun ve Defi’yi-harmanladığını söyledi.” Bu, sıradan oyuncuların ve kripto kullanıcılarının merkezi olmayan finans piyasasına ilk kez girme ihtimalini artırıyor.

 

Bir önceki yazımız olan İspanya'daki En Büyük Kripto Borsası Global Olmaya Hazır başlıklı makalemizde Kripto Haberleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Alperen Bayraktar Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *