«

Defi Coin Tüm Detaylarıyla

DeFi merkeziyetsiz finans anlamına gelmektedir. Kripto para sektöründe en çok konuşulan konulardan biri olan DeFi Nedir? son zamanlarda oldukça moda olan bir kavram. DeFi temelinde bankacılık hizmetlerinden oluşmaktadır. Ancak buradaki tek fark ise herhangi bir merkez işleme bağlı kalmamak. DeFi’nin size sunduğu protokeller ile bankalarda yapıldığı gibi mevduat getirisi de kazanabilir ve kredi çekebilirsiniz. Buradan çekmiş olduğunuz krediler ile paranızı başka bir alana yatırabilir ve faiz üzerinden de para kazanabilirsiniz. DeFi projelerinin sahip olduğu coinlere ise DeFi tokenleri adı verilmektedir. Bu tokenler son zamanlarda çok büyük bir artış göstermektedir. Bunun nedeni ise DeFi’nin insanlara çok geniş bir işlem hizmeti sunması. Teminat ile token kazanma imkanı da bulunmaktadır.

DeFi Nedir? Coinleri ve Alt Coinleri


Kripto para borsasında ne kadar fazla piyasa değeri bulunuyorsa, o coin diğerlerine oranla çok daha değerlidir. Bu durumda da DeFi coin çok büyük bir yere sahip. Diğer bir coin ise DeFi tabanlı olan Polkadot oluyor. Bu coinlerin ortak özellikleri ise bir merkezleri olmaması ve geleneksel piyasadaki tüm özellikleri kullanıcılarına sunmaları olarak öne çıkıyor.

DeFi Nedir? Coinleri ve Alt Coinleri
DeFi Nedir? Coinleri ve Alt Coinleri

DeFi altcoin ise kendine özel ağ ve plartformlardan oluşmaktadır. Bunlara örnek olarak Bitcoin, Flexa, Synthetix, Aave, Uniswap ve Balancer verilebilmekte. Piyasada çok fazla DeFi coin bulunuyor. Bu nedenle de yatırımcılar birçok farklı seçeneğe sahip. DeFi altcoin son zamanların en çok tercih edilenleri olmakta. Şuan da en çok defi nedir google’de en çok arananlar arasındadır.

Dikkatli Olmak Gerekiyor


Başarılı coinler olduğu kadar, başarısız olanlar da sistemde bulunmakta. Bazır DeFi coinleri sadece dolandırıcılık amacı ile oluşturulmuştur. Bir anda 0 değerine düşen coinler genel olarak yatırımcıya zarar ettirmek amacı ile oluşturuluyor. DeFi coin yatırımı yaparken en önemli adım bu nedenle dikkatli olmak. Hangi platfrom ya da kripto para borsası olursa olsun yatırım yapılmadan önce mutlaka detaylı bir araştırma yapmak gerekiyor. DeFi coin sizlere para kazandırabileceği gibi para da kaybettirebiliyor. Bunun yanı sıra online olan bu platformlar kullanıcı bilgilerinize de sahip olduğu için bunların da tehlike içerisinde olmasına da ortam oluşturuyor.

Coin Tanıtımları kategorimizi incelediniz mi?

Bir önceki yazımız olan Cryptocurrency Token Nedir? Nasıl Alınır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yaz

Tokenmerkezi Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorumlar

  1. Ayşe guler

    defi projeleri gerçekten çok sağlam oluyor. En azından para yatırırken kafa rahat.