«

Dogecoin nedir?

Dogecoin nedir, yazılım geliştiricileri Billy Markus ve Jackson Palmer tarafından tasarlanan ve geleneksel çevrimiçi bankacılık ücretlerinden anında ödeme yöntemi, eğlence ve anonim oluşturmayı amaçlayan yeni bir para birimidir. Diğer para birimlerinin aksine, Dogecoin işlem yapmak için gerçek dünya parasını kullanmaz. Bunun yerine, bir “Proof of Stake” sistemi üzerinde çalışır. Bir dizi farklı Doge coin’e yatırım yaparak, faizle uğraşmanın karmaşıklığıyla uğraşmak zorunda kalmadan bir dizi farklı para birimini yatırabilirsiniz. Ne kadar çok hisseye sahip olursanız, gerçek dünya değeri için o kadar çok Dogecocks takas edebilirsiniz.


Dogecoin, internet tabanlı bir protokol aracılığıyla alternatif bir yatırım yapmak isteyen biri için bir çözüm olarak hayata başladı. Başlangıçta, genç bir üniversite öğrencisi olan Billy Marks, o zamanlar daha önde gelen web sitelerinden biri için sunucu ve forum moderatörü olarak çalışıyordu. Oradayken, parayı yönetmenin daha basit bir yoluna ihtiyaç duydu. İlgi alanları artmaya devam ettikçe, bu yeni Çevre dostu alternatif para birimini kullanmaya başlamanın bir yolunu bulma arzusu da arttı.

Dogecoin Yaratılma Serüveni

Billy daha sonra zaten aşina olduğu para birimi PayPal’a çok benzeyen Dogecoin’i yaratmak istediğine karar verdi. Ancak çevrimiçi bir şeyler satın almak için kredi kartları veya PayPal kullanmak yerine, bunu Doge Coins ile yapacaktı. Üyeler için birkaç test hesabı oluşturduktan sonra, Tişörtlerde, kupalarda ve diğer Doge ile ilgili öğelerde logo olarak kullanılan, bir sanatçı tarafından tasarlanan animasyonlu bir Doge sembolü olan Dogebotes gibi ilk Dogecoin ürünlerini satmaya başladı. Lansmandan sonraki birkaç ay içinde, Dogecoin’i almasına yardımcı olmak için bir grafik tasarımcı, bir sanat yönetmeni, bir web yazarı ve bir programcıdan oluşan tam zamanlı bir Dogehouse tasarım ekibi satın alabilecek kadar popülerlik kazanmıştı. gerçek ve uygulanabilir bir iş fırsatına sanal bir evcil hayvan projesi.

Dogecoin’in ilk resmi yayınına geldiğinde, interneti çoktan fırtınaya almıştı. Herkes dogecoin nedir? diye Kullanıcılar, diğer para birimlerinin aksine, bir para birimini diğeriyle değiştirme ihtiyacını ortadan kaldırdığı için, gruplar halinde ona akın etti. Bu, onu dünyanın herhangi bir yerinde doge (Dongs) harcamak isteyenler için mükemmel kılar. Diğer çevrimiçi para birimlerinin aksine, bu sanal para birimi, kaç köpek harcandığına bakılmaksızın değerini korur. Bu, sadece para birimine yatırım yapanlar için değil, aynı zamanda onu internetten bir şeyler satın almak için kullanmak isteyenler için de ideal hale getiriyor.

Dogecoin topluluğu, resmi yayınından sonra çok mutlu oldu. Doğuşunu kutlamak için sadece bol miktarda dogecoiniac (boşuna çok fazla harcayan kullanıcılar) değil, aynı zamanda çoğunluğa sıçrayan etkileyici bir işletme ve kurum yelpazesi de vardı. Bunlardan bazıları, dogecoin’i popüler para birimlerinden biri haline getiren Birleşik Devletler Federal Rezervi ve çeşitli hayır kurumlarıdır. Dogecoin kervanında yer alan ilk şirketlerden biri, temalı gömlek gibi dogecoin ticareti yapılan ürünler satmaya başlayan eBay’di.

Dogecoin Yatırımları

Birçok kişi ve işletme dogecoin’i iyi bir yatırım olarak gördü. Başlangıcından bu yana değerini takdir etmiştir. Fiyatlarda bazı dalgalanmalar oldu, ancak dogecoin sürekli olarak değer kazandı. Bu, mevcut farklı şifreleme sistemlerine yatırım yaparken onu bir değişim aracı olarak mükemmel bir seçim yapar. Bu aynı zamanda dogecoin’in, işlemlerin kolaylığı ve işlevselliğinin basitliği nedeniyle alternatif para birimlerine yatırım yapacak zamanı veya parası olmayan normal insanlar için çok uygun olduğu anlamına gelir.

dogecoin nedir
dogecoin nedir

Dogecoin’i çevreleyen yutturmaca, sadece geçen yıl arttı. Oteller, restoranlar, mağazalar ve hatta Birleşmiş Milletler dahil olmak üzere daha fazla kuruluş dogecoin’i bir ödeme şekli olarak kabul etmeye başlıyor. Bu sadece bir başlangıç, çünkü daha birçok kuruluşun bu son derece popüler para birimi biçimini benimsemesi bekleniyor. Madeni parayı çevreleyen çok fazla hype ile dogecoin, tüccarlar için sahip olduğu geniş kullanım çeşitliliği nedeniyle tüccarlar arasında favori olmuştur.

Dogecoin’in geleceği, aldığı büyük tanıtım ve dogecoin’in popülaritesinin artmaya devam etmesi nedeniyle parlak görünüyor. Kriptocoinin popülaritesi, altta yatan teknolojisinin (blok zinciri) devam eden büyümesiyle önümüzdeki yıllarda artmaya devam edecek. İnsanlar, özellikle her ikisinin de aldığı önemli miktarda reklam ve yutturmaca nedeniyle, bitcoin ve dogecoin’in ilk yılları arasındaki benzerlikleri fark edebilecekler. Kripto para dünyasında olağanüstü bir şeyin gerçekleştiğine şahit olmamız sadece bir zaman meselesidir.

Dogecoin nedir?

Dogecoin topluluğundaki birçok insan gibiyseniz, muhtemelen dogecoin’i duymuşsunuzdur. Ama dogecoin’in gerçekte ne olduğunu biliyor musunuz? Değeri ne? Dogecoin’e nasıl başlayabilirsiniz? Bu soruların yanıtları, çevrimiçi para kazanmanın bu heyecan verici yeni yolunu anlamanıza yardımcı olabilir.

Doge Para Birimi: Nedir?

Bu, Avustralya’dan bir grup insan olan Doges’in ilk olarak köpek ticareti yaparak dogecoin ticareti yapmayı öğrendiği şakasına dayanmaktadır. Temel olarak dogecoin, çok popüler ve yaygın olarak kullanılan Litecoin’e alternatif olarak tasarlanmış çok basit bir para birimi biçimi olan Litecoin’in bir şeklidir. Doge paraları özel bir algoritma kullanılarak çıkarılır. Bu, dogecoin fiyatını diğer alinea formlarına göre makul bir seviyede tutan dogecoin arz ve talebini kontrol etmek için yapıldı.

Dogecoin’in Amacı ve İşlevi

Dogecoin Nedir? Dogecoinin Amacı ve İşlevi Nelerdir? Dogecoin’in amacı, kendisi de uluslararası pazarda durgunluğun kurbanı olan Litecoin’in geride bıraktığı boşlukları doldurmaktı. Adından da anlaşılacağı gibi Litecoin, hızlı ve güvenilir bir işlem para birimi olmasıyla ünlüydü, ancak aynı zamanda bazı önemli sınırlamaları da vardı. Örneğin Litecoin, giderek daha popüler hale gelen ve çok yönlü Forex piyasası ile rekabet etmekte zorlandı. Bu, dogecoin’in güçlü bir rakip olarak ortaya çıkmasını sağladı, çünkü Litecoin’in sunmadığı kullanımı kolay bir şifreleme biçimi ve işlem güvenliği sağladı.

Birkaç Farklı DOGE Coin Türü Vardır: Şu anda, dogecoin nasıl elde edilip kullanılabileceği konusunda birkaç farklı seçeneğe sahiptir. Bu seçeneklerden biri, “Köpek Güvencesi Tercihi” anlamına gelen “dofc” olarak adlandırılır. Bu sistem şu anda tüm dogecoin tüccarlarının yaklaşık yarısı tarafından kullanılıyor.

Kriptografik topluluğun birçok seçkin üyesi, dogecoin ve diğer kriptospor kültürlerini desteklemek için ortaya çıktı. Bunların başında CryptoSocial adlı çevrimiçi blog olan Zookler, düzenli olarak dogecoin önerileri sunuyor. Diğer kayda değer destekçiler arasında XKCD CEO’su Peter Sundeck-van Dongen ve PEX CTO’su Patrik de Groot yer alıyor. Bu bireylerin her ikisi de dogecoin topluluğuna büyük ölçüde katılıyor ve ortaya çıkan bu para biçiminin İnternetin geleceği ve İnternet kullanıcılarının aradığı özgürlük üzerinde önemli bir etkiye sahip olabileceğine kuvvetle inanıyor.

DOGE Nasıl Çalışır?

 

Dogecoin Nedir? Diğer birçok kripto sporcunun aksine dogecoin basit bir tasarıma sahiptir. Temel olarak, hesabı olan herkes dogecoin harcayabilir. Bununla birlikte, diğer para birimi türlerinin aksine, dogecoin aslında çok benzersiz bir şekilde çalışır. Diğer para birimleri ve para sistemlerinden farklı olarak dogecoin, açık kaynaklı bir yazılım platformunda çalışır. Bu yazılım platformu veya “zephrt”, dogecoin ticaretini de mümkün kılan şeydir.

Dogecoin Nedir? Ne Yapar?

Dogecoin popülerlik ve piyasa değeri arttıkça, daha fazla insan ona yatırım yapmaya başlayacaktır. Twitter ve Facebook gibi sosyal medyanın artan popülaritesiyle, değerin geleceği parlak görünüyor. Bu hızla büyüyen trendden yararlanmak isteyen biriyseniz, şimdi kesinlikle oyuna girme zamanı. En son trendler ve gelişmelerle ilgilenen biri olsanız bile, dogecoin ticareti para kazanmanın eğlenceli ve ödüllendirici bir yoludur.


Paranızı Değiştirirken Güvenli Bir Cennet Dogecoin

Dogecoin, çevrimiçi toplulukta son zamanlarda bir popülerlik artışı gördü ve bunun iyi bir nedeni var. İnternet meraklısı dogebilly nesil, dogecoin trendini bir ördek gibi suya sokuyor. Gördüğünüz gibi, dogecoin’in bir yatırım notu yolunda pek bir şeyi yok, bu yüzden dogebrad’lar yolda makul karlar elde etme umuduyla küçük miktarlarda yatırım yapıyorlar. Ancak, mümkün olan en iyi dogecoin döviz kurlarını elde etmenizi sağlamak için yapabileceğiniz birkaç şey var.

dogecoin nedir?
dogecoin nedir?

Dogecoin protokolü, gerçek adı Wences Casanova olanwanadoo adlı Avustralyalı bir bilgisayar programcısı tarafından tasarlanmış ve geliştirilmiştir. Geliştirici, yazılımı dogecoin’in anlaşılmasını kolaylaştıracak ve hatta ticaretini eğlenceli hale getirecek şekilde tasarladı. Diğer çoğu para birimi ve para sistemi biçiminin aksine, dogecoin işlemleri basit ve hızlıdır. Dogecoin’in işlem hızları çok yüksek olduğu için, web sitelerinde bu yeni ödeme şeklini kabul etmek isteyen internet pazarlamacıları ve tüccarları şimdiden yakaladı. Dogecoin nedir adlı başlığımızdan sonra dogecoin.com resmi internet sitesini de inceleyebilirsiniz.

 

Alım Kararı Verdiniz mi?

Dogecoin alışverişine başlamadan önce yapmanız gereken bir şey biraz araştırma yapmaktır. Size dogecoin oranları verecek birkaç farklı web sitesi var. Bu dogecoin hesaplayıcılarından yararlanın ve bölgenizdeki dogecoin için güncel döviz kurunun ne olduğunu öğrenin. Bölgenizdeki dogecoin’in değerini bilerek, satın almak istediğiniz dogecoin’in bir kısmını almanın ne kadara mal olması gerektiği konusunda bir fikir edinebilirsiniz. Bu, paranızı dogecoin almak için harcamak isteyip istemediğinizi belirlemenize yardımcı olabilir.

Diğer bir ipucu, olabildiğince çok teklif almaktır. Bunu arama motorlarında arayarak yapabilir veya dogecoin brokerlerini kullanabilirsiniz. Komisyoncular size çeşitli borsalara dayanan dogecoin teklifleri verecekler. Bu, dogecoin’i adil ve rekabetçi bir döviz kuru üzerinden almanızı sağlayacaktır. Ek olarak, saygın bir komisyoncu alırsanız, size makul bir oranda dogecoin verdiklerinden emin olabilirsiniz.

Dogecoin aldığınızda, onu tuttuğunuzdan emin olmalısınız. Tutmak istemenizin nedeni, sanal dünyada hala gerçek para olmasıdır. Bu nedenle, dogecoini harcamak için dolarla takas etmezseniz yatırımınızı kaybedersiniz. Ayrıca, onları saklamak istiyorsanız, her zaman aylık ücretinizi ödemeyi unutmayın. Bunu yapmazsanız, kendinizi finansal açıdan sıcak suda bulabilirsiniz.

Dogecoin’e girerken kendinizi korumak için yapabileceğiniz en önemli şeylerden biri sanal bir hesaba sahip olmaktır. Pek çok kişi dogecoin yapmak için kullanacakları normal bir banka hesabına sahip olacaktır. Ancak, daha iyi fiyatlar elde etmek için dogecoin cüzdanı açmayı düşünebilirsiniz. Cüzdan, paranızı herhangi bir döviz kurundan koruyacak özel bir hesaptır. Bir cüzdanı açmazsanız, döviz kuru çok dramatik bir şekilde yükselirse tüm köpeğinizi kaybedebilirsiniz.

Nasıl daha doğru bir yatırım yaparsınız?

Kendinizi korumak için yapmak isteyeceğiniz bir diğer şey de, dolarla para bozdurmadığınızdan emin olmaktır. Dogecracks hakkında çok fazla olumsuz basın var ve değerli olsalar da, paranızı riske atmaya değmezler. Unutmayın ki ne kadar çok araştırma yaparsanız, para birimi hakkında o kadar çok şey öğreneceksiniz.

Doge ticareti yapmaya hazır olduğunuzda, güvendiğiniz biriyle temas halinde olduğunuzdan emin olmalısınız. Dışarıda birçok dogecoin tüccarı olduğunu göreceksiniz ve bir sonraki kurban olmak istemeyeceksiniz. Bir profesyonelle ticaret yaptığınızdan emin olun ve yaptıklarınızı kontrol etmelerine izin vermeyin. Döviz kurunu kabul etmiyorsanız, siparişinizi iptal etmenin bir yolu olduğundan daima emin olun.

Yeni başlayanlar için Türkiye’de bir çok kişinin tercih ettiği Bitcoin Madenciliğinisizler için araştırdık. :) Dogecoin Nedir? yazımızı okuduktan sonra hemen bağlantı üzerine tıklayabilirsiniz..

Gördüğünüz gibi, doge popülaritesi artıyor. Hala erken olmasına rağmen, giderek popülerlik kazandığını göreceksiniz. Borsalardan kendinize güvenli bir sığınak elde etmek ve kendinizi güvende tutmak için mümkün olan en kısa sürede dahil olmak isteyeceksiniz. Dogecoin Nedir? mantığını tam olarak sizlere açıklamaya çalıştık. Aklınıza takılan her şeyi yorum olarak bizlere iletebilirsiniz..

Bir önceki yazımız olan Taraftar Tokeni Nedir? Taraftar Tokeni Ne İşe Yarar? başlıklı makalemizde taraftar token ve taraftar tokeni nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Tokenmerkezi Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *