«

En değerli kripto paralar arasında Bitcoin ve alt ölçekleri yer alıyor. Ardından Ethereum, Cardano, Ripple gibi kripto para birimleri, güncel piyasa hacimleri ve verilerine göre listelenmektedir. 2021 yılında en çok değer kazanacak olan sanal paralar hangileridir ve ne kadar artış bekleniyor? Bu konuda ekonomistler, Bitcoin’in daha da yükseleceğini belirtmektedir.

2021 hangi kripto para alınmalı?

2021 yılında alınan kripto paralara alternatif olarak 2022’ye özel yazılımlar tasarım ediliyor. Her ülkeden yüzlerce yeni kripto seçeneği dizayn eden pek çok şirket bulunmaktadır. BAKE ve Satoz kripto para birimleri, popüler olanlar ve gelecek vadeden birimler arasında yer alıyor.

Shiba ve alt ölçekleri yine favori kriptolara arasındadır. En değerli kripto paralar ilki Bitcoin, yeni çıkan kriptolar içinde çıkış fiyatı belirleyicisi niteliğindedir. Bitcoin’in o günkü güncel fiyatı diğer tüm kriptoların ortalama fiyatlarını belirlemektedir.

En pahalı Coin hangisi?

En pahalı coin her zaman olduğu gibi Bitcoin’dir. Eylül 2021 itibari ile 55 bin $ dolar olan Bitcoin’in 2023’e kadar 66 bin $ olması bekleniyor. 2030’dan önce ise 100 bin $ civarında olacağı tahminler arasında. Ancak bunlar yalnızca zanlardır. Önümüzdeki zamanlar içerisinde güçlü giriş yapacak farklı kriptolardan bahsedebiliriz ya da Bitcoin’nin 44 bin Dolar seviyesine gerileceğini görebiliriz.

Kripto para tahminleri global ekonomilerden farklı olarak eko sistem ve iklim- coğrafya- nüfus gibi gerçek verilere göre şekillenmektedir.

 

Bir önceki yazımız olan Yeni Blockchain Platformu başlıklı makalemizde Kripto Haberleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Alperen Bayraktar Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *