«

Önde gelen NFT platformu, Ağustos ayında 4b $ ‘ I aştıktan sonra satış hacminde doğal bir düşüş kaydetti; bir endüstri rekoru.

Ağustos ayı boyunca, pazar yeri opensea’nın önde gelen nonfungible jetonu veya NFT’Sİ için $ 4b satış hacmindeki devasa bir artışın ardından, son rakamlar Ayın güçlü yüksekliklerine itildikten sonra Dünya’ya metaforik bir dönüş olduğunu gösteriyor.

NFT pazarları, platformlar, koleksiyonlar ve taban fiyatlarının tümü düzeltmelere maruz kaldığından, geçen hafta boyunca kripto para birimi piyasalarında görülen düşüş momentumuna büyük ölçüde paralellik gösterdi.

Dappradar’ın analitik verileri, son yedi günlük dönemde, Opensea’daki satış hacminin, bir önceki haftaya göre %10 daha az olan 156.811 tüccar havuzundan yaklaşık %50 oranında keskin bir düşüşle 792.23 milyon $ ‘ a düştüğünü ortaya koyuyor.

Bu kısa vadeli düzeltmeye rağmen, OpenSea, hacim metriğinde sırasıyla 158.24 milyon dolar ve 45.92 milyon dolar ile listelenen en yakın rakipleri Axie Infinity ve CryptoPunks üzerinde hala baskın bir konuma sahip.

Anlatı düşüşünü çarpıtmamak için bilinçli olarak, aynı veri kümesini kullanarak ve kapsamı 30 günlük bir süre boyunca genişleterek, opensea’nın %336.94’lük pozitif hacim rakamıyla uzun vadeli bir düşüş belirtisi göstermediğinin adil bir şekilde değerlendirilebileceği de bildirilmelidir.

Bu haftaki anlık bir aksilikte, ERC721 transferlerini ENS adlarına etkileyen platformdaki bir hata, 100 bin dolar değerinde az sayıda kullanıcının nft varlıklarını yanlışlıkla sildi. olayın hızla çözüldüğü ve fonların iade edildiği anlaşılıyor.

Geçtiğimiz hafta, platform gerilla tarzı bir işe alım yazısı yayınladı ve potansiyel bir mühendis veya tasarımcıyı başarılı bir aday olan firmaya yönlendiren herhangi bir kamu üyesine cömertçe 1 Ethereum (ETH) jetonu bağışlayacaklarını açıkladı.

Açıklamada, ürün Başkanı Nate Chastain, “tüm NFT hacminin %98’ini idare eden 37 kişiyiz” ve şirketin “insan gücüne acil bir ihtiyacı olduğunu ” söyledi.”

 

Bir önceki yazımız olan Yeni Blockchain Platformu başlıklı makalemizde Kripto Haberleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Alperen Bayraktar Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *