«

EOS Nedir?

EOS blok zinciri kendi kripto para birimine sahip olan ve çeşitli uygulamaları içerisinde bulunduran bir sistemdir. EOS nedir denilince ilk olarak akla gelen konu iş temelli olan uygulamaların finanse edilmesi için sistemin kullanılmasıdır. EOS sistemi üzerinde akıllı sözleşmeler ile işlem ücretleri sıfırlanmakta ve saniyeler içerisinde birçok işlem de yapılabilmektedir.
EOS nedir için bir diğer cevap da token olmaktadır. EOS token borsalarda toplam olarak 1 milyar ile sınırlandırılmıştır. Dolaşımda ise 930 milyon adet EOS bulunuyor. Geliştirme yapmak isteyen kişilerin ise mutlaka EOS platformuna üye olmaları gerekmektedir. Yüksek volaliteye sahip olan EOS token ara ara yükseliş ve düşüş dönemlerine de girmekte.

EOS Nedir? EOS Madenciliği Nasıl Yapılır?
EOS Nedir? EOS Madenciliği Nasıl Yapılır?

EOS Madenciliği Nasıl Yapılır?

EOS merkezsiz uygulamaların geliştirilmesi üzerine çalışmalar yürütür. Genel işlem yönetmelikleri ise Ethereum’a benzer olmaktadır. Gelecek dönemlerde ise yatırım uzmanları EOS tokeninin Ethereum’un yerini alacağını düşünmektedir. EOS madenciliği yapmak ise mümkün değildir. Eos ayni hizmet tokenlerine benzer bir şekilde işlem imkanına sahiptir. Kullanılan sistem ise Delegated Proof of Stake yani DPoS olmaktadır.
EOS madenciliği yapılamadığı için başka adımların izlenmesi zorunlu olacaktır. DPoS üzerinde blok zincirleri kişilerin sahip oldukları miktarlara oranlanarak kurulur. Bu da yatırımcılar arasında rekabetin oluşmasını engellemektedir. Herhangi bir blok ödülü ise bulunmaz.

Ada coin yükselecek mi? Yatırımınızı ada coin ile yapmayı düşünüyorsanız mutlaka yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

EOS Nasıl Satın Alınır ?

EOS nasıl satın alınır öğrenmek için temel adımlar bulunur. Bu adımların ilki bir dijital cüzdana sahip olmaktır. Bu cüzdanlar ile kolay bir şekilde tokenler saklanabilir ve farklı kaynaklara da aktarımları yapılabilmektedir. Önerilen cüzdanlar arasında Scatter, Anchor, Lynx ve Exodus gibi seçenekler bulunur. Bu cüzdanlarda çeşitli güvenlik önlemleri yer alır. Böylece cüzdan sahibi dışında kimse varlıklara erişememektedir.
Cüzdanın oluşturulmasının ardından ise mutlaka bir kripto borsasına kayıt olunması gerekir. EOS destekleyen bir kripto para borsası seçilmelidir. Borsa üzerinden hesabın açılması ile son adımlardan biri olan para yatırma adımına geçilir. İstenen miktarlarda para yatırılmasının ardından EOS almak mümkün olacaktır. Ardından yapılacak son adım ise alınan EOS miktarlarını dijital cüzdana yatırmak olacaktır.

Bir önceki yazımız olan VeChain Nedir? VeChain Düğümleri Nelerdir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yaz

Tokenmerkezi Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *