«

Analiz

Ethereum Bitcoin ile beraber kripto para borsalarının en önemli isimlerinden biri olarak öne çıkıyor. Ethereum son zamanlarda düşen Bitcoin nedeni ile öne çıkmakta. Son yapılan Ethereum analizi sonucunda Ethereum’un daha yüksek oranlarda ticaret gerçekleştirmesi ve 200 dolar sınırının altında olmaması bekleniyor. Birçok kripto analistine göre bu durum, hareket et ya da öl olarak adlandırılmaktadır. Ethereum için yapılan son analizler ise değerinin düşüşe geçeceğini gösteriyor. Son zamanlarda 3141 dolar seviyesine kadar düşen Ethereum genellikle hafta sonlarında düşüş yaşıyor. Nisan ayı içerisinde yükselme kanalında bulunan ethereum analiz işlemlerinde olan hareketleri ile boğa dönemine girerek 4373 dolara çıkıp zirvesini görmüştü.

Ethereum Analiz Düşüş Trendinde

ETH / USD paritelerinde satıcılar MA desteğini kırabilirse Ethereum 3430 dolardan 3141 ve 3000 dolar desteklerine düşecek. Yükseliş meydana gelir ise bu dirençlerden biti 3750 noktasında yer alıyor. Ardından ise 3800 ve 4000 dirençleri gelecek. Teknik analizler yapıldığında ise göstergeler hep aşağı yönü gösteriyor.

Ethereum Analiz - Son Durumu
Ethereum Analiz – Son Durumu

Bu da ethereum düşüş anlamına geliyor. Ethereum düşüş bu kadar hızlı ve beklendiği şekilde gerçekleşirse 3000 dolar altına kadar gerileyebilir. Grafikler incelendiğinde mum çubukları kararsızlık göstermektedir. Bu da büyük ihtimalle düşüş olacağının en büyük kanıtlarından birisi olarak analistler tarafından gösterilmektedir. Bu durumda da yatırımcılar oldukça kararsız. Grafikler ne kadar ethereum düşüş gösterse de her zaman bir sürpriz ihtimali bulunmaktadır.

Nötr Seyrediyor


Ethereum analiz işlemleri sürekli olarak yapılarak yatırımcılara sunuluyor. Teknik analiz şu anda Ethereum durumunu ise nötr olarak gösteriyor. Sat ve al sayıları ise birbirine çok yakın bu durum da Ethereum almak ya da satmak isteyen yatırımcılar için adeta tuzak bir soru olarak öne çıkıyor. Özet grafiklerde son 1 ayda Ethereum alda iken şu sıralar nötr seyrediyor. Osilatör ise şu an da nötr. Ancak 1 ay öncesinde sat durumunda idi. 1 ay önceki hareketli ortalamalar yatırımcılara güçlü al imzası vermekteydi. 1 ay sonrasında ise hareketli ortalamaların durumu sata döndü. Bu da Ethereum’un düşüş dönemine girmiş olduğunu gösteriyor.

Analiz kategorimizi incelediniz mi?

Bir önceki yazımız olan Cryptocurrency Token Nedir? Nasıl Alınır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yaz

Tokenmerkezi Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *