«

Ethereum nedir?

Ethereum nedir? Nereden geliyor? Paraya pratik bir alternatif mi? Bu görece yeni teknolojinin ne olduğunu ve toplum olarak birlikte ilerleme şeklimizi nasıl etkileyebileceğini daha iyi anlamak için bu soruları inceleyelim.

Ethereum nedir? ERC20 (ruhani tersinir işlem para birimi), Ethereum ağının ruhani defterinde çalışan bir para birimi biçimidir. Temel olarak, bir eter transferi, ether adlı aktarılabilir bir dijital varlığa dönüştürülür. Bir ağ geçidi yoluyla – varlıkların bir taraftan diğerine hızlı bir şekilde aktarılabildiği, bir varlıktan diğerine bir para transferini etkin bir şekilde dönüştüren – ve gaz limiti kullanarak transferleri gerçekleştirmenin iki ana yolu vardır. Gaz limiti, madenciler tarafından uygulanan ve gaz miktarını – tamamlanmadan önce belirli bir işlem için harcanacak para miktarını – belirleyen bir sınırlamadır.

 

Ethereum Projesi Hakkında

Ethereum nedir? Ethereum Projesi, bir grup bilgisayar bilimcisi ve meraklısı tarafından oluşturulan, taban tabanlı bir açık kaynak projesidir. Bu açık kaynaklı projenin amacı, Dağıtılmış defter veya sanal makine olarak adlandırılan merkezi olmayan bir İnternet tasarlamaktır. Bu, web tabanlı bir tarayıcı aracılığıyla yapılır, ethercash adı verilen bir yazılım türü – bir tarayıcıda benimsenen ve çalıştırılan dijital bir nakit cihazı.

Ethereum nedir? Belirtildiği gibi, Ethereum projesi, bir grup bilgisayar bilimcisi ve meraklıları tarafından oluşturulan, taban tabanlı bir açık kaynak projesidir. Projenin geliştiricileri, İnternetin nasıl organize edildiğine benzer şekilde dağıtılmış bir sistem üzerinde çalışan bir tür sanal makine olan merkezi olmayan bir İnternet oluşturmaya çalışıyorlar. Ayrıca, merkezi sunucuların oluşturduğu güvenlik ve sansür tehditlerine karşı korurken, bu sistemi olabildiğince verimli ve uygun maliyetli hale getirmeye çalışırlar.

ethereumnedir
ethereumnedir

Ethereum Projesi bu hedeflere nasıl ulaşmayı planlıyor?

Ethereum Projesi bu hedeflere nasıl ulaşmayı planlıyor? Ethereum projesinin geliştiricileri, akıllı sözleşmeler ve akıllı şehir entegrasyonu gibi diğer özelliklerin yanı sıra Ethereum platformuna oylama sistemleri kurmak istiyor. Amaç, internetin merkezi olmayan geleceğine herkesin katılımı için kapsayıcı bir yol sağlamaktır.

Yukarıdaki soruyu cevaplamak için, merkezi olmayan uygulamaların ne olduğuna bir göz atmanız gerekir. Protokol olarak da bilinen merkezi olmayan bir uygulama, tek bir merkezi otorite yerine bir bilgisayar ağında çalışacak belirli programlama dilleri kullanılarak geliştirilen bir dizi bilgisayar programıdır. Bu programlar, eşler arası kanallar üzerinden iletişim kurarak birbirleriyle ve ağın geri kalanıyla etkileşime girecek şekilde tasarlanmıştır.

Peki, ademi merkeziyetçi uygulamalar gelecekte nasıl çalışacak? Ethopian projesinin geliştiricileri, Ethopian blockchain projesinin geleceği için vizyonlarını özetleyen bir dizi video hazırladılar. Bir video, Ethopian Blockchain için yeni protokolün, kullanıcıların belirli bir şirkete güvenmek zorunda kalmadan gerçek zamanlı finansal işlemler yapmalarını nasıl sağlayacağına odaklanıyor. Başka bir video, kullanıcıların Etopya sözleşme kodunu kullanarak kendi akıllı sözleşmelerini nasıl yapabileceklerini gösteriyor. Bu sözleşme, temel bilgisayar programlama bilgisine sahip herkes tarafından programlanabilir. Ethopian projesinin geliştiricilerine göre bu projenin amacı, akıllı sözleşmelerin gücünde bulunan gücü tam olarak kullanmak için bireylerin kendi özel blok zincirlerini oluşturmalarını kolaylaştırmaktır.

Ethopian Blockchain’in akıllı sözleşme sistemi

Etiyopya projesinin geliştiricileri, Ethopian Blockchain’in akıllı sözleşme sisteminin nasıl çalıştığını açıklayan ücretsiz bir eğitim videosu yayınladı. Video, aşağıdaki web sitesi bağlantısında ücretsiz olarak izlenebilir. Bu sistemin nasıl çalıştığını anlamak önemlidir. Aşağıdaki bağlantılara göz atarak, Etiyopya’nın yaklaşmakta olan merkezi olmayan uygulama platformu Etopya Ekonomisinin potansiyel uygulamaları hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

En popüler cardano coini incelediniz mi?

Bir önceki yazımız olan Cardano nedir? Adacoin Nedir? Cardano Yorum başlıklı makalemizde adacoin, adacoin teknolojisi ve cardano hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Tokenmerkezi Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *