«

Fiyatı artan, artmaya devam eden ve 2022 yılında fiyatı artacak kripto paralar arasında Bitcoin, Ethereum ve Cardona gösteriliyor. Peki 5 binden fazla sanal para biriminde hangileri en çok yükseliş alır? Bu konuda piyasa analistlerinin görüşleri doğru sonuçlar verir mi?

Kaç adet coin var?

Güncel piyasalarda işlem gören 5 bin üzerinde sanal para sistemi olduğu söylenmektedir. Kripto para borsaları ile güncel bilgi paylaşımları yapan coinmarket.com dijital sisteminin verilerine göre borsada işlem gören 5.500 coin olduğu söylenmektedir.

2022 yılı itibari ile bu rakamın 6 binleri bulacağı tahmin ediliyor. Her yeni gün geliştirilen sistemler ve kripto paralara olan rağbet nedeniyle yeni pek çok yazılım geliştirilmektedir. Ancak tıpkı itibari para birimlerinde olduğu gibi bunlardan ancak 10 tanesi gerçekten değerli kılınmaktadır. Tıpkı dövizler gibi.

Kripto paralar hangileri?

Yeni senede fiyatı artacak olan kripto paralar arasında Litecoin, BitcoinCash, Dash, Ethereum ve Ripple gibi birimlerden bahsediliyor. En çok bilinen kripto para Bitcoin’dir. Hatta kripto paralar genellikle Bitcoin ismi ile anılır. Ancak Bitcoin bu durumdan çok hoşnut olmasa gerek. En nihayetinde Dolar Dolardır, Ruble yine Ruble.

Her ikisini aynı başlık altında ifade etmek, çok da caiz değildir.

En sağlam coinler hangileri?

Güven veren kriptolar hangileridir? Gerçekte var olmayan kriptolar, güven hissi verir mi?

Gerçek paralardan daha çok güven verdiği, tüm dünyada milyonlarca insanın hiç düşünmeden varlıklarını yatırdıklarından anlaşılabilir. Birkaç kodlama ve şifreleme üzerinde yatırılan sayılamaz resmi paralar, Bitcoin itibarı ile sağlanıyor.

Bir önceki yazımız olan Finansbank Hisse Senetleri başlıklı makalemizde Hisse hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Alperen Bayraktar Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *