«

Borsada geçici yatırımlar için ekstra opsiyon verilmektedir. Peki geçici yatırımlar nasıl yapılır, kazanç sağlar mı?

Geçici yatırım amacıyla alinan hisse senetleri hangi hesaba kaydedilir?

110 hisse senetleri opsiyonu, geçici yatırım amacında olanlar için oluşturulmuştur. Kısa süreli olarak yorumlanabilir olan geçici yatırımlar için alınacak hisse senetleri 110 hesabın borcunda izlenmektedir.

Kısa pozisyon açmak isteyen yatırımcılar için geçici süreli hisse senetleri listesinde farklı seçenekler bulunduruluyor.

Yatırım amacıyla alınan hisse senetleri hangi hesapta takip edilir?

Geçici yatırım amacıyla alınan hisse senetleri, 110 numaralı hesapta izlenir. Bu tarzda hisse senedi almak ve yatırım yapmak isteyen kişiler, 110 kataloğundan izleme yapabilirler.

Borsa ve kripto para platformlarında short vade olarak bilinen kısa süreli pozisyonlar, menkul kıymetlerde geçici yatırımlar amacıyla açılan hisse senetleri kategorisinde değerlendirilmektedir. Shortlama olarak bilinen opsiyonda birkaç günlük alımlarda yapılabilir birkaç aylık yatırımlar da tercih edilebilir. Ancak tamamı kısa vadeli hisse senetleridir.

Kısa vadeli hisse senetleri hangi hesaba kaydedilir?

Kısa vadeli olarak yapılan borsa yatırımları için 110 numaralı geçici yatırımlar hesabından işlem yapılır. Geçici yatırımlar amacıyla alınan hisse senetleri minimum 5 günden 1 aya kadar olan planlamalar için uygundur.

30 gün boyunca yatırım yapmayı düşünenler için avantajlı hisse senetleri satışa sunuluyor. Vade süreçlerine göre dilediğiniz programları 110 numaralı bölümden izleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Fiyatı Artacak Kripto Paralar başlıklı makalemizde Kripto hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Alperen Bayraktar Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *