«

İsviçre finans kurumu bugün DLT kullanan bir dijital varlık piyasasının başlatılması için yeşil ışık yaktı.

İsviçre finansal piyasa Denetleme Kurumu veya FINMA, Cuma günü dağıtılmış defter teknolojisi üzerine inşa edilmiş bir dijital varlık Pazarı ve merkezi Menkul Kıymetler deposu başlatmak için düzenlenmiş İsviçre Borsası ALTI’YA onay verdiklerini açıkladı.

Başlangıçta 2019’in ikinci yarısında piyasaya sürülmeye niyetli olan altı değişim, düzenleyici engellerle hırslarını ilerletmekten yavaşladı. Cuma günü belirli bir lansman tarihi açıklanmamasına rağmen, bu zorluğun müzakere edilmesinden sonra müşterilerin yakın gelecekte borsadaki teklifleri deneyimleyebilmeleri bekleniyor.

Bu yılın Şubat ayında, 21 hisse, bölgedeki varlığa olan talebin artmasının ardından altı borsada dünyanın ilk Polkadot borsada işlem gören ürününü veya ETP’Yİ piyasaya sürdü.

Yaygın olarak kripto Vadisi olarak anılan İsviçre, kripto para faaliyeti için dünyanın en uyumlu yargı alanlarından biri olarak kabul edilmektedir. Ülke, mevcut altyapının blockchain ve DTL teknolojilerinin büyümesini yeterince karşılayacağına olan inancını özetleyerek Haziran ayında vergi yasalarını değiştirmeye bilinçli olarak karşı çıktı.

Birleşik Arap Emirlikleri ve Bermuda’nın yanı sıra İsviçre, vergi adaleti Ağı’ndan elde edilen son verilere göre, son zamanlarda güvenli liman fonları için dünyanın en hızlı gelişen ortamlarından biri haline geldi.

SİX’İN küresel değişim Başkanı Thomas Zeeb, onay hakkındaki görüşlerini paylaştı:

“Finansal piyasaların dijitalleşmesi hızla devam ediyor ve piyasanın nihai şekli hala gelişirken, bu kurumsal yatırımcılara güvenli ve sağlam bir altyapı sağlamada önemli bir kilometre taşıdır.”

Perakende lansmanından sonra SİX, tekliflerini bankaların, ihraççıların, sigorta şirketlerinin ve kurumsal yatırımcıların küresel ağlarındaki taleplerine uyacak şekilde çeşitlendirme arzusunu dile getirdi.

Kripto para birimi varlıklarına ek olarak, borsa, geleneksel hisse senetlerini, borsa yatırım fonlarını ve lüks otomobiller ve beğenilen sanat eserleri gibi tokenize edilmiş malları dahil etme fikrini de ortaya koydu.

Bir önceki yazımız olan Yeni Blockchain Platformu başlıklı makalemizde Kripto Haberleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Alperen Bayraktar Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *