«

New York ilçe katip ofisi çalışanının yasadışı olarak kripto madenciliği yapmak için 40’tan fazla cihaz kullandığı iddia edildi.

New York’taki Suffolk County katip ofisinde bir bilgi teknolojisi operasyon sorumlusu olan Christopher Napoli’nin, çalıştığı New York county’deki Riverhead Center’daki çeşitli noktalara kripto madenciliği ekipmanı yerleştirme görevini kullandığı iddia edildi.

Çarşamba günü AP News’de yayınlanan bir açıklamaya göre, Napoli’nin kripto madenciliği için “kullanılmayan bir elektrikli Duvar Paneli gibi yerlerde veya döşeme tahtalarının altında” 46 cihaz kurduğu iddia edildi.

Kripto madenciliği, bazen görev için özel ekipman gerektiren ve madencilik cihazlarının kurulduğu her yerde elektrik maliyetlerini artıran pahalı bir çaba olabilir. Madencilik ekipmanı, denkleme ekleyerek kayda değer miktarda ısı da verebilir.

Suffolk ilçesinde bir Bölge Savcısı olan Timothy Sini’den yapılan açıklamada yer alan bir alıntıya göre: “madencilik kripto para birimi muazzam miktarda kaynak gerektiriyor ve madenciler tüm bu elektrik ve soğutma maliyetlerini nasıl karşılayacakları konusunda gezinmek zorunda.“Sini, Napoli’nin bunu yapmanın bir yolunu bulduğunu ekledi; ne yazık ki, vergi mükelleflerinin sırtındaydı.”

Açıklamada, işçinin çabalarının Suffolk ilçesine yüklenen elektrik maliyetlerinde 6.000 dolar veya daha fazla olduğu iddia edildi.

Napoli, büyük hırsızlık gibi bir dizi yasal iddiayla karşı karşıya ve 15 yıl hapis cezasına çarptırılabilir. Mahkemeler napoli’yi kefalet talep etmeden serbest bırakırken, o daha fazla yasal işlem bekliyor.

Çarşamba günkü basın toplantısında, Newsday’den bir makalede bildirildiği gibi, Sini şunları söyledi:

“Zaten kamu maaşında olan ilçe çalışanlarının vergi mükelleflerinin parasını çalmalarına ve devlet kaynaklarını kendi kişisel kazançları için yasadışı olarak kullanmalarına müsamaha göstermeyeceğiz.”

kaynak:cointelegraph.com

Bir önceki yazımız olan Kripto Para Madenciliği Ne Zaman Başladı? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yaz

Alperen Bayraktar Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *