«

Keep Network Coin nedir sorusu blok zinciri uygulamaları dışında kalması ile önem taşıyor. Keep Network, özel verileri genel blok zincirinde depolar. Bunun yanı sıra bu özel verileri şifrelemek için de oluşturulmuş bir ağdır. Keep Network, keep adı verilen özel veriler için zincir dışı bir veri kabı içerir. Ancak Keep Network token, work token için tam olarak izin vermez. Bu ağ, blok zincirinin benimsenmesini engelleyen ana sorunları çözmektedir.

Asıl sorun, halka açık blok zincirindeki verilerin halka açık olduğunun bilinmesidir. Keep Network, geliştiricilerin tamamen merkezi olmayan uygulamalar oluşturmasına olanak tanır. Bunun yanı sıra, CrossChainGroup ve Summa gibi gruplar tarafından desteklenmiştir. KEEP, zincirler arası ve ağ ödeme modeline sahip yerel bir work token olarak bilinir. Keep Network, sansüre ve yetkisiz erişime karşı dayanıklı olmasını sağlayan senkronizasyon önleme sağlar.

2017 yılında Keep Network, Corbin Pon ve Matt Luongo tarafından kurulmuştur. Bu açıdan Draper Associates, Polychain, Fenbushi, bu projenin ilk destekçileridir. Keep projesinde, ayrık matematik ve kriptografi konusunda derin deneyime sahip mühendisler ve ConsenSys’in kuruluş günlerinden gelen iş liderliği de dahil olmak üzere 20’den fazla personel istihdam edilmektedir. Bu yüzden Keep Network özellikleri açısından gelişmiştir.

Neden KEEP Önemlidir?

dApp ve DeFi projeleri için anahtarın havuzda olması gerekmez. Keep Network coin, şeffaflık veya doğrulanabilirlikten ödün vermemektedir. Bu sayede akıllı sözleşmenin özel veriler ile derin etkileşime izin verir.  Bu açıdan Keep Network kullanımı özel veriler için zincir dışı bir kapsayıcıya sahiptir. Keep ağı üzerine kurulan ilk uygulama olan tBTC, veri arşivleme için sansüre direnmektedir. Tüm TBTC jetonları tamamen kaydedilir ve en az bir yedek BTC ile ilişkilendirilir. İlişkili BTC’den sorumlu olan ve ETH’ye gönderilen imzalayanı seçmek için Keep’in rastgele jetonunu kullanarak, tBTC güvenilmez hale gelir. Bu, aracının bağlantısını kesmeden istediğiniz zaman TBTC’yi BTC’ye veya tam tersini dönüştürebileceğiniz anlamına gelir.

Keep Network Coin nedir
Keep Network Coin nedir

Keep Network, blok zinciri tabanlı uygulamalar için özel verilere erişim gerektiren uygulamaları oluşturmak isteyen kişiler için dikkat çekici bir özelliğe sahiptir. Bu nedenle, kişisel bilgilerini güvende tutmak isteyen kullanıcılar, Keep Network tarafından sağlanan hizmetlerini kullanmakla da ilgilenebilirler. Yatırımcılar, blok zincirinde güvenli ve özel hesaplama için akıllı sözleşmeler yoluyla erişilebilen verileri depolamanın geleceğine inanıyorlar ise portföylerine KEEP’i eklemelidir. Kullanıcılar, Ethereum merkezi olmayan finansal ürünlerini yönetmek için Bitcoin varlıklarını kullanmak istiyorlarsa KEEP ile de ilgilenebilirler.

Keep Netwok Nedir ve Nereden Alınır?

Bugün ağda stake yaparak ve yakında piyasaya sürülecek olan sadece ETH stakedropumuza katılarak Keep Network yatırım konusunda uzmanlaşabilirsiniz. Ayrıca, insanların topluluğa katkıda bulunarak stake etmeyi ve KEEP kazanmayı öğrenmelerini sağlayan Playing for Keeps’e katılarak da kazanabilirsiniz. Kripto paralara yatırım yapmak isteyenler için Keep Network alımı önemlidir. Bunun için madencilik yapılmalı veya bu işlemler özel olarak oluşturulmuş bir kripto para borsası kullanmalıdır.

 

Bir önceki yazımız olan Avax Coin Nedir? Avalanche Alımı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yaz

Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *