«

Klaytn Coin Nedir? Detaylı Anlatımı

Klaytn tarihi Kakao adlı bir şirketle başlamaktadır. Klaytn Coin Nedir?, Klaytn Kim Tarafından Kuruldu? diye soracak olursanız eğer; Kakao, yaklaşık 40 milyar ABD doları piyasa değeri ile Güney Kore’deki halka açık en büyük teknoloji şirketlerinden biridir. Facebook’un Libra aka Diem gibi kurumsal kripto projeleri ABD’deki düzenleyiciler tarafından yönetilirken, Kakao yabancı ülkelerdeki yan şirketleri kullanarak bu kısıtlamaları aşmayı başarmıştır.
Kakao, Klip cüzdanını işletmeler için Kakaotalk kullanıcılarını uygulama içi satın alımlar yaptıklarında veya sponsorlu içerikle etkileşime girdiklerinde takas edilebilir veya değiştirilemez tokenlarla ödüllendirmenin bir yolu olmayı amaçlamaktadır.

Klaytn Coin Projeleri

Klaytn, Kakao da dahil olmak üzere Güney Koreli işletmeler için omurga blok zinciri olmayı planlamaktadır. Çoğu kurumsal blok zincirinin aksine, Klaytn açık bir kaynak kodu içermektedir. Klaytn yönetimi de gelişmeleri amaçlamaktadır.
Klaytn Coin Projeleri ise, Haziran 2020’de Klaytn blok zinciri, Kakaotalk uygulamasının kendisinde bulunan Klip Cüzdan aracılığıyla Kakaotalk’ta kullanılabilir hale geldi. Görünen o ki Kakao, Klip cüzdanını işletmeler için Kakaotalk kullanıcılarını uygulama içi satın alımlar yaptıklarında veya sponsorlu içerikle etkileşime girdiklerinde takas edilebilir veya değiştirilemez jetonlarla ödüllendirmenin bir yolu olmayı amaçlıyor. Klaytn blok zinciri, LG Electronics, Binance, Huobi ve hatta MakerDAO dahil olmak üzere 30’dan fazla kripto ve kripto dışı şirketten oluşan Klaytn Governance Council tarafından yönetilmektedir.

klaytn coin nedir
klaytn coin nedir

Klaytn Blok Zinciri Performansı

Klatyn, sınırlı sayıda doğrulayıcıyı destekleyen, izinli bir hisse senedi konsensüs mekanizması kanıtı kullanmaktadır. Klaytn 1 saniye blok süresine sahiptir ve saniyede yaklaşık 4000 işlem gerçekleştirebilir, ancak akıllı sözleşme TPS’si EVM kullanımı nedeniyle 12 kadar düşük olabilir.
Klaytn blok zinciri ücretleri, Ethereum’daki gazın maliyetini geç olarak düşündüğünüzde hala biraz fazla olan “Ethereum’un neredeyse 1/10’u” kadardır. Klaytn, ortaklıklara ve hatta temel iletişime çok az önem vermektedir.

CoinMarketCap’in Klaytn’in dolaşımdaki arzına ilişkin raporlaması, KLAY’ın enflasyon programıyla birleştirdiğinizde aslında iyi olmayan hak kazanma programı kavramını desteklemektedir.
Klaytn, çekim sırasında 24 saatlik yaklaşık 400 milyon işlem hacmine sahiptir. Bu nedenle de oldukça büyük olacağının sinyallerini de tüm yatırımcılarına vermektedir. Yatırımcılar da geleceğe umutla bakmakta ve yatırım yapmaya devam etmektedir. Klaytn Coin Nedir? adlı makalemizin böylelikle sonuna geldik. Token Merkezi üzerinden bir çok coin ve token incelemesi yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kusama Coin Nedir? Tüm Detaylarıyla; başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yaz

Tokenmerkezi Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *