«

Kripto Analiz İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kripto analiz, Sistemleri analiz etmek alacağınız verim ve kazanacağınız para açısından büyük bir önem taşımaktadır. Bu nedenle mutlaka kripto para sektörüne girmeden önce araştırma yapmanız ve yakından sektörü tanımanız gerekmektedir. Kripto sektörü birçok önemli konuyu içerisinde barındırmaktadır. Arz ve talep bunlardan en önemlisi olmaktadır.

Arz Ve Talep Dengesi


Analizin en önemli elemanları arasında arz ve talep bulunmaktadır. Talep ve arz birbirine zıt olarak çalışmaktadır. Talebin arttığı durumlarda arz bazen aynı kalır. Böyle zamanlarda da fiyatlarda yükselme meydana gelmektedir. Talep azalıp arz yükselise de fiyatlarda düşüşler yaşanmaktadır. Bütün kripto paraları için aynı durum geçerli olmaktadır. Bir coinden merkez depolarda ne kadar az kalırsa alış fiyatlarında da o kadar fazla artış olacaktır. Bu da kripto para sektörünün temelini oluşturacaktır. Yani az olan ürün her zaman daha fazla ücretler ile satılacaktır.

Kripto Analiz İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler
Kripto Analiz İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Daha kısıtlı olan kripto paralar çok daha pahalı olarak satışa sunulmaktadır. Kripto analizlerinde psikolojik nedenler de çok büyük etki oluşturmaktadır. İnsanlar fazla para yatırdıkları durumlarda kaybetmekten korkmaktadır. Bu da kaybetme korkusunun bir örneği olarak gösterilebilmektedir. Buna FOMO adı verilir. İngilizce bir temele sahiptir. Diğer insanların ne yaptıklarına bakmak ve toplu bir şekilde hareket etmek böyle durumlarda sizin işinize yarayan en önemli konulardan olacaktır.

Fırsatlar Hep Olacaktır


Tarih tekerrürden ibaret olmaktadır. Yani bir kere yükselen kripto değerleri mutlaka tekrar yükselecektir. Size düşen ise sadece bu süre içerisinde sabırlı olmanızdır. Bu süreç içerisinde araştırma yapmak ve kripto analizleri hakkında fikir edinmek bu süreci anlamanızda da size büyük bir katkı sağlayacaktır. Önceden yapılmış olan teknik analizleri inceleyerek belli bir düzen olduğunu da görebilirsiniz. Kripto analizi zaman zaman dezavantajlı da olabilmektedir. Bu konuda doğru kaynaklara bakmamak ya da yetersiz bilgiye sahip olmak sizi yanlış bir şekilde etkileyebilecektir. İşin içine para girdiği için her adımda mutlaka dikkat etmeniz gerekmektedir. İyi bir kripto analizi ile bu aşamaların hepsini doğru bir şekilde öğrenebilir ve piyasayı tanıyabilirsiniz.

Kripto Haberleri kategorimizi incelediniz mi?

Bir önceki yazımız olan Cryptocurrency Token Nedir? Nasıl Alınır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yaz

Tokenmerkezi Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *