«

Kripto Analiz Nedir ?


Analiz yapmak sizlere borsa sektörü açısından çok büyük bir avantaj sağlayacaktır. Bu nedenle girmiş olduğunuz piyasayı iyi bir şekilde analiz edebilmeniz gerekmektedir. Bu noktada da kripto analiz size yardımcı olacaktır. Genellikle analizler ile bir coinin nasıl bir yol izleyeceğini anlayabilir ve ona göre hareket edebilirsiniz.

Nasıl Analiz Edilir ?


Piyasanın analizi yapılırken, mutlaka girilecek piyasayı da iyi bir şekilde tanımak gerekmektedir. Bu nedenle o borsayı en temeline göre öğrenmelisiniz. O borsada bulunan para türlerini ve borsann temel kurallarını bilmek size kripto analiz konusunda büyük bir yardım sağlayacaktır. Teknik analiz yapmak istiyorsanız ilk olarak mevcut borsa piyasasını tanımanız gerekir. Bu koşullara hakim olmadan piyasaya girmeniz sizlere yarardan çok zarar getirecektir. Geleceğe odaklı kripto analizleri yapmak istiyorsanız mutlaka bu konulara çok büyük özen göstermeniz gerekir. Teknik analizde ekonomik, politik ve çevresek etkenler de bulunmaktadır.

kripto analiz
kripto analiz

Analiz sonucuna bunlar da büyük bir etki edecektir. Yakın zamanda ciddi bir olay ya da etkinlik var ise bu mutlaka piyasayı da derinden etkileyecektir. Beklenmeyen ve olması sürpriz olan olaylar bu konuda çok etkili olmaktadır. Sosyal alanlarda yapılan duyurular ve yorumlar da bu konuda büyük bir etki uyandırır. Sektör üzerinde büyük etki sahibi olan birinin yorum yapması bütün sektörü ciddi şekilde etkileyecektir. Bu kişilere de kripto analiz yapılırken dikkat etmeniz gerekmektedir.

Direnç Noktaları Önem Taşır


Alım satım işlemlerinde önemli olan noktalardan birisi de direnç ve destek noktalarıdır. Direnç noktası yükselen bir fiyatın aşmakta zorlandığı basamak değeri olarak açıklanabilmektedir. Düşüşe geçen fiyatın geldiği ve bunun altına düşmekte zorlandığı bariyer ise destek noktası olarak adlandırılmalıdır. Yatırımcılar da bu bariyerlere göre hareket ettikleri için mutlaka işlem yapmadan ve piyasaya girmeden önce dikkat etmelidir. Araştırma yaparak yeni bir şeyler öğrenmek her alanda işinize yarayan bir konudur. Kripto analiz de bu konuda sizlere büyük bir yarar sağlayacaktır. Bu nedenle bu konuları öğrenmek elde edeceğiniz kazanç açısından da çok büyük bir önem taşımaktadır.

Token tanıtımlarımızı incelediniz mi?

Bir Cevap Yaz

Tokenmerkezi Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *