«

Kripto Madenciliği Nedir ?

Blok zincirlerinde kripto para üretimi ve transfer işlemleri için yapılan matematiksel doğrulama işlemleri kripto para madenciliği olarak adlandırılmaktadır. Kullanılan sistem ise madenci olarak da adlandırılmaktadır. Örnek olarak Ethereum yatırımı yapmak için borsa üzerinde işlem yapmanız gerekmektedir. Bunun yapılması için ise ilk olarak hesabınızda para olmalıdır. Bunları da zamanla alım satım yaparak Ethereum’a dönüştürürsünüz. Bunun için kripto para borsalarına talimat verebilirsiniz. Sizin talimatınız ile kripto para madenciliği de çalışmaya başlamaktadır. Kripto para birimi fark etmeksizin çalışır. Ancak madencilik yapılıyorsa bu tarz şeylerde madencinin doğrulaması gerekir aksi halde işlem yapılamaz. Her kripto paranın madencilik şekli farklı olmaktadır. Kulanılan teknoloji türü, yazılımın donanımı da kripto madenciliği etkilemektedir.

Farklı Kripto Madencilikleri


Kripto para mandeciliği yapmanın farklı yolları bulunmaktadır. Bunlardan ilki CPU madenciliğidir. En eski kripto madenciliği yöntemlerinden biri budur. Masaüstü bilgisayarlar ile bu madencilik yapılabilmektedir. Artık bu tür eski olmaktadır. GPU madenciliği ise en çok tercih edilen yöntemlerden biridir. Verimli olması ve maliyetinin düşük olması tercih edilmesini de arttırmaktadır. Bunun için işlemci, ana kart, birkaç ekran kartı ve soğutma sistemleri yeterli olur. Bulut şeklinde kripto madenciliği yapan şirketler genellikle bunları kullanmaktadır. Bulut madenciliği ise teknolojinin en üst modellerindendir. Çok kolay bir şekilde kripto madenciliği yapılmaktadır. Bulut madenciliği temelde GPU’ya sahip olan ekipmanların size kiralanmasıdır.

Kripto Para Madenciliği Nedir? Kripto Para Seçimi
Kripto Para Madenciliği Nedir? Kripto Para Seçimi

 

Hangi Kripto Para Seçilmeli


Kripto para madenciliği kadar seçilen para birimi de önem taşımaktadır. Popüler olan para birimlerini seçmeniz gerekir. Bu da size daha çok kazandıracaktır. Talep arz meselesidir. En zor madencilik ise Bitcoin’e ait olmaktadır. Bunun nedeni ise bitcoinin popüler olmasıdır. Çok fazla bitcoin kripto madenciliği yapan vardır. İlk bitcoini kazanmak için çok uzun süreler beklemeniz gerekebilmektedir. Daha az popüler olanlarını seçmeniz daha doğrudur. Hem daha kısa süre beklersiniz hem de yatırım maliyetiniz de daha düşük olmaktadır. En önemli konu doğru market araştırmasıdır. Ardından istediğiniz gibi, istediğiniz kadar ekipman ile kripto madenciliği yapabilir ve para da kazanabilirsiniz.

Bitcoin ücretsiz olarak çıkarılır mı?

Bir önceki yazımız olan Cryptocurrency Token Nedir? Nasıl Alınır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yaz

Tokenmerkezi Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *