«

Kusama Coin Nedir? Tüm Detaylarıyla;

Kusama Coin Nedir için cevap herhangi bir geliştiricinin yeni blok zincirleri veya uygulamaları bu ağda yayınlamadan önce denemesine ve test etmesine izin veren Polkadot için halka açık bir üretim öncesi ortamı olmaktadır. Bu şekilde, Kusama’nın Polkadot projelerinin yayınlanmayan sürümlerini denemek amacıyla yanıp tutuşan geliştiriciler için bir tür sanal alan görevi gördüğü, ancak gerçek kripto para biriminin açık bir piyasada işlem gördüğü de söylenebilmektedir.

Kusama Coin Nedir adlı makelemizin temel olarak açıklaması; Tekil kullanım durumu testini zorlaştırmaktansa kolaylaştırmış olduğu için Kusama, geliştiricilere Polkadot projelerinin tasarımını tamamlarken daha fazla esneklik sağlamaya çalışır. Buna karşılık Kusama, daha az katı yönetişim parametreleri de dahil olmak üzere Polkadot’tan daha gevşek kurallar sunar.

Ön büyük coin ve token yatırımı yapabileceğiniz Paribu sitesini tanımak için makalemizi inceleyebilirsiniz.

Palkadot ve Kusama’nın Bağlantısı

Başka yerlerde, Kusama, Polkadot’un ana tasarım özelliklerinin çoğunu taklit ediyor. Örneğin, Kusama iki tür blok zinciri kullanır – işlemlerin kalıcı olduğu röle zinciri adı verilen bir ana ağ ve parachain olarak adlandırılan kullanıcı tarafından oluşturulan ağlar. Parachainler herhangi bir kullanım için özelleştirilebilir ve güvenlik için ana röle zincirinden faydalanabilir.
Kusama‘da bir proje başlatmanın potansiyel bir avantajı, Polkadot projelerinin resmi lansmandan önce bir kullanıcı tabanı oluşturmasına ve toplulukta çekiş kazanmasına izin vermesidir. Projenin mevcut geliştirme durumuyla bağlantıda kalmak isteyen kullanıcılar, güncel ayrıntılar için resmi Kusama proje blogunu takip edebilirler.

Kusama Coin Nedir?
Kusama Coin Nedir?

Kusama ve Polkadot Arasındaki Fark

Kusama ve Polkadot blok zinciri için kanarya ağı olarak markalanmıştır; bu, Polkadot’ta piyasaya sürülmeden önce denetlenmemiş ve mevcut olan erken kod sürümü sağladığı anlamına gelir. İki ağ arasındaki ilk önemli fark, yönetişim sisteminin hızıdır. Kusama’da referandum için oy vermek yedi gün ve oylamalardan sonra değişiklikleri uygulamak sekiz gün alırken, Polkadot’ta her biri için bir ay sürüyor.
İkincisi, minimum stake gereklilikleri Polkadot’takinden daha düşük olduğundan Kusama’da doğrulayıcı olmak çok daha kolaydır. Kusama’nın deneme amaçlı bir blok zinciri olduğunu ve ağın hızını artırmak için istikrar ve güvenlikten vazgeçtiğini akılda tutmak önemlidir. Kusama ve Polkadot arasında oldukça keskin bir fark göze çarpmaktadır. Çoğu alanda benzer olmalarına rağmen ayrıldıkları noktalarda kesinlikle bulunur.

Bir önceki yazımız olan Maker Coin Nedir? Tüm Detaylarıyla başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yaz

Tokenmerkezi Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *