«

Litecoin nedir?

Litecoin nedir? Lite Para Birimi, Litecoin Association tarafından geleneksel İnternet Ödeme Protokolüne (IPP) alternatif bir ödeme platformu olarak tasarlanan ve geliştirilen eşler arası bir dijital varlıktır. LTC işlemleri, belirtilen iki bilgisayar terminali arasına yerleştirilen sayacı kullanan otomatik bir değişim süreci kullanılarak çiftler halinde gerçekleştirilir. Bu hizmet, LTC’ye Lite Para Birimi adını veren şeydir. Protokol, ihtiyacı olduğunu düşünen herkes için açık kaynak lisansı altında yayınlandı.

LTC’nin ne olduğuna gelince, cevap basit. Litecoin, anında onaylarla dünyanın herhangi bir yerinde anında sıfıra yakın maliyet ödemelerine olanak tanıyan güvenli ve güvenli bir eşler arası dijital varlıktır. Litecoin, Open Ledger Technology (OLT) adı verilen yeni ödeme teknolojisinin temelini oluşturan yeni açık kaynak teknolojisinin erken bir uygulayıcısı olarak başladı. Bu teknoloji, Yeni Zelanda Doları, Avustralya Doları, İsviçre Frangı, Kanada Doları, Japon Yeni ve Eurodollar dahil olmak üzere dünya çapında internette işlem gören tüm önemli para birimlerinin temelini oluşturur. Bu tür teknoloji, sıfıra yakın maliyet ödemelerinin anında onaylanmasını sağlar ve insanların küresel olarak para transfer etme biçiminde devrim yaratır.

litecoinnedir
litecoinnedir

Bu noktada, dünya çapında web’de işlem gören diğer para birimleri hakkında daha fazla şey öğrenmeden önce LTC’nin ne olduğunu ve nasıl çalıştığını anlamak akıllıca olacaktır. Litecoin’in ne olduğu ve sizin için neler yapabileceği konusunda halihazırda aşina değilseniz, kendinizi eğitmelisiniz. Sanal piyasalarda başarılı olacaksanız döviz çifti hakkında bilgi sahibi olmak önemlidir.

İnternet Para Birimi

Litecoin nedir? Orijinal bitcoin teknolojisine dayalı yeni bir sanal para birimi. Litecoin, MIT lisansı altında yayınlanan alternatif bir eşler arası (P2P) para birimi ve açık kaynaklı yazılım projesidir. Litecoin, Erken bir spin off veya alternatif para birimi oldu.

Litecoin ile diğer mevcut para birimleri arasındaki temel fark, Litecoin Blockchain Teknolojisini kullanmasıdır. Litecoin Blockchain teknolojisi, temel olarak, güvenilir üçüncü tarafları kullanarak dijital para birimleri oluşturma klasik sisteminin bir yükseltmesidir.  Litecoin Nedir? Adlı yazımızdan hemen sonra Litecoin resmi internet sitesini incelemenizi öneririz.

 

Önceki sistemlerde, para birimlerinin arz ve talebini üçüncü bir taraf kontrol ediyordu ve bu durum, genellikle girişimi zarara uğratan ihraççı için riskli hale getiriyordu. Litecoin Blockchain ile para birimlerini dağıtmanın yeni bir yolu uygulanacak ve bu, kullanıcıların bir aracıya ihtiyaç duymadan para birimi değiştirmelerini kolaylaştıracak.

Merkezi dijital nakit sistemlerine bir alternatif olan Litecoin Yazılımı, kullanıcıların üçüncü taraf kuruluşlar kullanmadan işlem yapmasını sağlar. Kullanıcılar, bilgisayarlarında tüm parasal değişimleri gerçekleştirebilir ve eşler arası internet ağındaki diğer eşler ile işlem yapabilir.

litecoin nedir?
litecoin nedir?

 Ağ şu şekilde çalışır: Bir Litecoin kullanıcısı bir şey satın almak istediğinde, ağa belirli miktarda Litecoin isteyen bir istek gönderir. Talep başka bir Litecoin istemcisiyle eşleştiğinde, süreç tekrarlanır ve alıcı ilk etapta talep edilen Litecoin miktarını tam olarak alır. 

Litecoin nedir, yalnızca alıcıların ve satıcıların aracıları dahil etmeden işlem yapmasını kolaylaştırmakla kalmaz, aynı zamanda tüm sanal para alışverişi ve harcama sürecini de kolaylaştırır. Litecoin Yazılımı açık kaynak olduğu için,

LTC nedir?

Lite Banking olarak da adlandırılan Litecoin, Bitcoin protokolüne dayanan ilk dijital para birimi olan Litecoin ticaret ağının değiştirilebilir parasıdır. LTC, belirtildiği üzere (“Lite” ve “madeni para”) ne Birleşik Devletler hükümeti tarafından ne de çoğu yabancı ülke tarafından yasal ödeme aracı olarak tanınmamaktadır. 

Bu sanal para birimi, değerini, tüccarların bu iki para biriminin göreli değerine dayalı olarak birbirleriyle işlem yapmalarını sağlayan özel bir yazılım tarafından yönetilen bir işlem olan Litecoin (“dikey birimler”) fiyatından alır. Ana para birimlerinde olduğu gibi, Litecoin arzı karmaşık bir matematiksel formülle belirlenir.

Litecoin, diğer erken sanal para birimleri gibi, bitcoin kodunun sert çatalıyla oluşturuldu. Ortaya çıkan ve Litecoin Projesi olarak adlandırılan ürün tam olarak tamamlanmadı ve hala iyileştirilmesi gerekiyor. 

Bununla birlikte, kodun çoğu ana Litecoin deposuyla birleştirildi. Litecoin ayrıca, kullanıcılarının yeni para birimleri oluşturmadan önce piyasa deneyimlerini test etmelerine olanak tanıyan PPC Marketplace’in erken bir uygulayıcısıdır. Sonuç olarak, para birimi, büyük fiyat dalgalanmalarına neden olan sık değişikliklere tabidir.

Litecoin nedir?

Litecoin, talep üzerine madeni para üretme konusundaki sınırlı yeteneği, engellenemez defter kullanımı ve sınırlı para işlemi yapma yeteneği dahil olmak üzere orijinal bitcoin ile birçok benzerliğe sahiptir. Bununla birlikte, bitcoin protokolünün orijinal versiyonu ile karşılaştırıldığında, litecoinlerin çok daha az işlem ücreti vardır.

 Ayrıca, protokolün orijinal versiyonundan farklı olarak Litecoin ağı, bir yönetim organı tarafından kontrol edilmez. Sonuç olarak, litecoin’in tüm dünyada yatırımcılar, girişimciler, profesyoneller ve öğrenciler tarafından sanal para birimi olarak kullanıldığı konusunda çeşitli öneriler bulunmaktadır.

Daha iyi bir yatırım için diğer coinleri incelediniz mi?

Bir önceki yazımız olan Dogecoin Nedir? Dogecoin Hakkında Tam Bilgi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yaz

Tokenmerkezi Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *