«

Küresel ödeme devi, kripto istihbarat projesini dijital para genişleme planlarına dahil etmeyi planlıyor.

MasterCard’ın kripto ve dijital para birimlerine odaklanması, şirketin son hamlesi göz önüne alındığında daha büyük bir boyut kazanmış görünüyor.

Perşembe günü yayınlanan bir açıklamaya göre, küresel ödeme devi, 900’den fazla kripto para birimi için kripto adli yetenekleri olan bir blockchain istihbarat firması olan Ciphertrace’i satın almak için bir anlaşmaya vardı.

Satın alma işleminin bir parçası olarak Mastercard, ciphertrace operasyonlarını dijital varlıklar için kendi siber güvenlik çözümlerine entegre etmeyi planladığını söyledi.

Duyuruya göre Mastercard, kart ve gerçek zamanlı ödeme mimarisini farklılaştırmak için siber yeteneklerini CipherTrace teknolojisi ile birleştirecek. Mastercard için anlaşma, müşterilerin ve iş ortaklarının finansal düzenleyici hükümlere uyumu korurken dijital varlıkları benimsemelerine izin verecek.

Satın alma hakkında yorum yapan MasterCard’ın siber ve istihbarat şefi Ajay Bhalla, kripto pazarının büyümesinin güvenilir ve güvenli operasyonlara duyulan ihtiyacı gerektirdiğini belirtti.

Gerçekten de Mastercard, Gemini ve BitPay gibi kripto kredi ve banka kartı arenasında kayda değer kripto ilkelleriyle ortaklıklar da dahil olmak üzere kripto ve blockchain yatırım sahnesinde görülebiliyordu.

Temmuz ayında, şirketin CEO’su MasterCard’ın kripto alanında önemli bir varlık oluşturması gerektiğini belirtti. O dönemde ödemeler devi, stablecoin ve Merkez Bankası dijital para projeleri için fiili test ortağı olma planlarını açıkladı.

CipherTrace gibi kripto adli tıp alanında önemli bir oyuncunun satın alınması, dijital para konularında merkez bankaları ve stablecoin ihraççıları ile daha fazla etkileşime yönelik olabilir.

kaynak:cointelegraph.com

 

Bir önceki yazımız olan İspanya'daki En Büyük Kripto Borsası Global Olmaya Hazır başlıklı makalemizde Kripto Haberleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Alperen Bayraktar Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *