«

Maza Coin Nedir?

Maza Coin nedir, Bitcoin anlayışına dayanan ve Zetacoin üzerinden üretilen bir coin çeşidi olmaktadır. İlk olarak Kızıldereli kripto parası olma hedefleri ile kripto para marketine sunulmuştur. Maza Coin Şubat 2014’te Payu Harris tarafından ortaya çıkarılmıştır. Kimitsu Varlık Yönetimi çalışan olan Payu Harris, Oglala Lakota Ulusal Kabilesi’nin bir üyesidir. Bu coinin asıl çıkış amacı yerli Amerikan kabilelerine kendi aralarında kullanabileceği bir para birimi olarak çıkarılmaktı. Maza Coin’in piyasaya çıkarılması ile Oglala Lakota Kabilesi resmi olarak sanal para birimi kullanan ilk Kızıldereli topluluk oldu.

Faydaları Nelerdir?


Maza Coin nedir, ilk olarak değerli metallerin değeribi ve kısıtlı olmasını taklit etmek amacı ile tasarlanan bir algoritmayı kullanmaktadır. Bu algoritmanın adı Proof of Work olarak bilinmektedir. Maza Coin bu sistemi kullanarak güvenli ve kolay bir şekilde tasarlanmıştır. Bu sistem artık sahalarının tıkanmasına engel olur ve ASIC madencilik donanımlarının geri dönüşüme girmesini de teşvik etmektedir.

Maza Coin Nedir
Maza Coin Nedir

Maza Coin teknolojiden yararlanarak ilerler ve merkeziyetsiz bir işlem alanına sahiptir. Birçok ödüle sahip olan Maza Coin 120 saniyelik blok süresine de imkan tanımaktadır. En önemli özellikleri arasında yavaş ilerleyen bir deflasyon eğrisi ve istikarlı bir değer grafiği bulunmaktadır. Kripto para birimleri arasında olan Maza Coin, rezerv oluşması ve paraların üs üste yığılmasını engellemek için iki ön aşamalı bir madene sahiptir.

Nasıl Satın Alınır


Maza Coin sadece iki platform üzerinden takas edilebilmektedir. Bu platformlar ise Cryptopia ve Freiexchange olmaktadır. Bu iki sistemde de Bitcoin kullanılmaktadır. Cryptopia ayrıac DOGE ve LTC ile de ödeme almaktadır. Bir kripto para için farklı uygulamaları kullanmak yerine kendi cüzdan hesaplarınızı kullanmanız çok daha güvenli bir durum oluşturacaktır. Windows, Linux ve Mac işletim sistemlerinde bilgisayarınıza indirebileceğiniz sanal masaüstü cüzdanları bulunmaktadır. Asil bir sebep ile ortaya çıkan Maza Coin hala sistemlerde bulunmaktadır. Farklı bir yatırım yapmak ve cüzdanınızda farklı bir coin bulunsun istiyorsanız Maza Coin bu konuda sizlere istediğinizi verecek bir sanal para olarak öne çıkmaktadır.

Diğer coin tanıtımları için lütfen tıklayınız..

Bir önceki yazımız olan BitTorrent Token ( BTT ) Nedir ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yaz

Tokenmerkezi Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *