«

Mdex coin nedir sorusu son zamanların dikkat çekici token’i için merak ediliyor. Mdex, Çin’de kurulan bir borsadır. Otomatik Pazar Oluşturma algoritmasıyla çalışan merkezi olmayan bir borsa olarak karşınıza çıkar. Borsa, Huobi ekolojik zincirini ve Ethereum tabanlı DEX modelini kullanır. Bu borsa, Huobi ve Ethereum ekosistemi tarafından sunulan verimlilik ve çeşitlilikten yararlanır. Buna ek olarak EcoChain’in düşük işlem ücretlerinden yararlanır.

Platform, çift madencilik yetenekleri sayesinde iki jetonun aynı anda madenciliğine izin veriyor. Bu açıdan Mdex kullanımı, yeni bir platform oluşturmak için Huobi Eco Chain, DEX, Ethereum IMO/ICO ve DAO bileşenlerini birleştirilir. Bu sayede bu platform ile daha güvenli bir ekosistem kurmayı ve karları artırmak hedeflenir.

MDX Token Nedir?

Mdex token ekosisteminin bir simgesi olan MDX, ağdaki finansal faaliyetler için kullanılır ve platformda atanır. Ayrıca Mdex coin, oylama gibi topluluk işlemlerinde de kullanılmaktadır. Toplam MDX arzının 1 milyar olduğu gösterilmektedir. Ancak bu arzın %1’i Mdex geliştiricilerine ayrılmıştır. Mevcut arz yaklaşık 12 milyondur. MDX tokenlerinin listelendiği borsalar arasında LBank, Huobi, MXC ve Gate.io yer alır. Mdex özellikleri açısından ise bu token değerli bir hale gelmiştir.

Mdex Coin Nedir
Mdex Coin Nedir?

Mdex Neden Değerlidir?

Mdex alımı sonucunda pek çok avantajdan yararlanmak mümkündür. DeFi projelerinin büyük çoğunluğu ERC-20 varlıkları olarak Ethereum ağında yaşar. Ancak pahalı GAS ücretleri ve düşük işlem hızlarının mevcut durumu göz önüne alındığında, dünyanın iki numaralı blok zinciri oyununu yakında hızlandıracak veya DEX projelerinin göç etme riskini alacaktır. Bu açıdan yeni geliştirilen protokollerin çoğu için hızlı bir oran isteniyorsa, blok zinciri ağlarının seçiminde ölçeklenebilirlik faktörleri dikkate alınır.

Uniswap, Ethereum ağı aşırı derecede sıkışık hale gelmeden önce piyasaya sürüldüğü için en azından erken hareket etme avantajına sahiptir. Buna ek olarak bazıları Uniswap’ın ağın tıkanıklığının ana nedenlerinden biri olduğunu söyler. Ancak, Uniswap’ın pazar çoğunluğu, ikinci olursa gerçekten hızlı bir şekilde değişebilir. Bunun sonucunda ise katmanlı çözümler zamanında uygulanmaz ve beklenen sonuçları verir. Bu açıdan Huobi, HECO ekosistemini daha da geliştirmeye kararlı bir şekilde erişimini hızlı bir şekilde genişletmektedir. Tüm bu nedenlerden dolayı Mdex yatırım açısından mantıklı bir karardır.

Mdex Coin Nasıl Alınır?

MDX coin almak için Binance kullanabilirsiniz. İşlem hacmi açısından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance üzerinden MDX/BTC, MDX/BNB, MDX/BUSD ve MDX/USDT paritelerinde işlem yapılmaktadır. Binance’e üye olduktan sonra bahsedilen pariteler kapsamında MDX alımı gerçekleştirebilirsiniz. İlk olarak öncelikle hesap cüzdanına kripto para transferi yapılmalıdır. Transfer tamamlanması sonrasında belirtilen paritelerden işlem sağlanmaktadır. USDT arayüzünde limit sekmesinde belirtilmiş olan tutar kapsamında miktarı girerek kısa süreler içerisinde alma işlemlerini yapabilirsiniz. MDX coin alımı sayesinde Mdex coin nedir sorusuna da bizzat token’i kullanarak yanıt verebilirsiniz. Satma işlemlerini de yine Binance üzerinden belirtilen paritelerde yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Avax Coin Nedir? Avalanche Alımı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yaz

Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *