«

Omega Advisors Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su, insanların Bitcoin konusunda dikkatli olmaları gerektiğini söyledi ve altını daha iyi bir değer deposu olarak önerdi.

Lee Cooperman, kendi kabulüne göre, Aralık 2017’nin başından bu yana %300’den fazla yükselmesine rağmen Bitcoin’i (BTC) hala anlamıyor.

Perşembe günü CNBC’YE konuşan milyarder yatırımcı, Yaşıtlarının Bitcoin’i anlamakta zorlandığını ima ederek şunları ekledi::

“Bitcoin’e çok dikkat ederdim; bunun çok mantıklı olduğunu sanmıyorum ve eğer dünya hakkında gerginseniz, altın-benim için-değer depolamak için daha iyi bir yer olurdu.”

Cooperman’ın Perşembe günü yaptığı açıklamalar, Bitcoin hakkındaki önceki yorumlarla uyumlu. Aralık 2017’de Btc’nin yükseliş fiyat avansındayken Cooperman, BTC ile ilgili kafa karışıklığını dile getirdi.

2021’in başlarında Cooperman, Bloomberg surveillance’a verdiği röportajda “Nft’lerde, bitcoin’de, bunun gibi şeylerde — çok yaşlıyım. O şeyleri anlamıyorum. Bana bile saçma. Hiç mantıklı değil. Ben et ve patates adamıyım, stokçuyum.”

Omega Advisors Başkanı ayrıca, Bitcoin’in küresel bir para birimi haline gelip gelemeyeceği konusunda şüpheler uyandırdı ve ABD dolarına bir alternatifi teşvik etmenin ABD’nin yararına olmadığını belirtti.Eylül Üzerine. 7 Aralık’ta El Salvador resmen Bitcoin’i yasal ihale olarak kabul eden ilk ülke oldu. Bazı piyasa yorumcuları, hareketin önemli ekonomik faydalar sağlaması durumunda diğer Orta Amerika ülkelerinin El Salvador’un liderliğini takip etmeleri için teşvik edilebileceğini söylüyor.

Cooperman’ın altının Bitcoin’e göre daha iyi bir değer deposu olduğu argümanı, son on yılda kendi performansları karşısında uçuyor.

Bitcoin, son on yılda %300.000’in üzerinde getiri sağlarken, altının 10 yıllık getirileri son zamanlarda negatif çıktı. Bu yazının yazıldığı tarihte, altının 10 yıllık fiyat performansı negatif %3 seviyesinde bulunuyor.

Daha önce Cointelegraph tarafından bildirildiği gibi, Bloomberg istihbarat analisti Mike McGlone, bitcoin’in altının yerinialacağını söyledi.

KAYNAK:cointelegraph.com

Bir önceki yazımız olan İspanya'daki En Büyük Kripto Borsası Global Olmaya Hazır başlıklı makalemizde Kripto Haberleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Alperen Bayraktar Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *